Культура

В Ужгороді підбили підсумки проекту «Дні нового кіно»

В Ужгороді творчим нетворкінгом підсумували завершення проекту “Дні нового кіно”, який фінансується Українським культурним фондом. Нагадаємо, проект реалізовує Ужгородська міська рада спільно із Закарпатською фільмкомісією.

Напередодні ввечері продюсери, режисери, відеографи, актори театру, краєзнавці, історики, музиканти, представники влади обговорили напрацювання і плани у сфері кіно на наступний рік.

Голова Закарпатської фільмкомісії Олександр Мерявчик презентував результати “Днів нового кіно”, зокрема підбив підсумки проведених заходів: міжнародної конференції, показів топових зразків сучасного українського кінематографу, кінотабору “Скалка – 2018”, який зібрав учасників із кількох областей України. Також згадали “круглий стіл” із представниками освітньої галузі Закарпаття, зокрема з керівниками закладів, які готують спеціалістів наближених до кіно професій.

На вечорі показали проморолик про можливості кіновиробництва в Ужгороді та на Закарпатті, який створили в рамках проекту “Дні нового кіно”.

Заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак зазначив: “Проект формально стартував у вересні, хоча насправді ми його почали ще у квітні зі спільного “круглого столу”, де започаткували перші кроки. Усі етапи реалізації відбулися після підписання грантової угоди з Українським культурним фондом. Бажаю успіхів Закарпатській фільмкомісії, яка показала чудову злагоджену роботу. Хочу подякувати всім учасникам наших заходів: конференцій, семінарів, “круглих столів”, скаут-турів, презентацій. Упевнений, що завершення цього проекту – це лише перші кроки і передумови до становлення кіновиробництва на Закарпатті й в Ужгороді зокрема”.

Олександр Мерявчик презентував плани Закарпатської фільмкомісії на наступний рік: укладення угоди про співпрацю з театрами, музеями, органами влади; проведення двох міжнародних скаут-турів, спільної експедиції з інвентаризації кінематографічного потенціалу Закарпаття, міжнародної кіно-конференції, відкритих показів “ДНК – Дні нового кіно – 2019”; створення “Всеукраїнської асоціації фільмкомісій”; участь у міжнародних кінофестивалях – Канському, Одеському, у Берліні, а також фестивалі “Молодість” у Києві.

Прес-служба Ужгородської міськради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

73 + = 79