Соціум

Голова ОДА зустрівся із поважною делегацією Словацької Республіки

У середу, 14 листопада, у колонній залі Закарпатської ОДА відбулася зустріч голови облдержадміністрації Геннадія Москаля із делегацією Словацької Республіки, у складі якої до Закарпаття прибули екс-президент країни Рудольф Шустер, Надзвичайний та Повноважний Посол Словаччини в Україні Марек Шафін, голови Кошицького та Пряшівського самоврядних країв Растіслав Трнка та Мілан Маєрський, дипломати, представники органів місцевого самоврядування. Візит поважних гостей приурочено до 100-ої річниці з Дня утворення Чехословацької республіки.

– Ми раді, що ви завітали на Закарпаття з такої поважної нагоди, і маємо за честь долучитися до святкування, – наголосив Геннадій Москаль. – Закарпатці з шаною і повагою ставляться до чехословацького періоду власної історії, характеризуючи його як один із найдемократичніших. Свого часу містяни самостійно зібрали кошти, аби встановити в Ужгороді пам'ятник президенту Чехословаччини Томашу Масарику. І символічно, що зараз ми знаходимося у прекрасному приміщенні тієї доби, яке зберегло і свою красу, і функціональність.

– Вважаю, що Чехословаччина була хорошою країною, а свідченням того є й те, що нас тут з вами об'єднав цей привід, – зазначив у відповідь Рудольф Шустер. Він також підкреслив, що існуючі між державами кордони ніяк не впливають на дружбу між двома народами та плідну співпрацю між прикордонними регіонами. 

У свою чергу, голова Закарпатської ОДА нагадав гостям, що на сьогодні Словаччина має лише один діючий кордон – з Україною у межах Закарпаття. Представники словацької делегації зауважили, що кордон – це елемент бюрократії, а Словаччина зацікавлена у розширенні і створенні нових пунктів пропуску з Україною.

Однією з головних тем стало питання відновлення роботи Міжнародного аеропорту “Ужгород”. Геннадій Москаль подякував сусідам за дозвіл користуватися їхнім повітряним простором під час злету і посадки літаків на летовищі.

– Цими днями очікуємо на сертифікацію та аудит аеропорту, – повідомив керівник краю. – Очікуємо тут представників Словаччини і Європейської агенції безпеки авіації EASA з Кьольну. На летовищі були проведені значні роботи – встановлено нове обладнання, розширено злітну смугу тощо. Сподіваємося на позитивний результат перевірки і відновлення функціонування головного аеропорту області.

Про транскордонне співробітництво говорили з новообраними очільниками сусідніх країв Словаччини, які вперше відвідали Закарпаття. За словами голови Кошицького самоврядного краю Растіслава Трнки, регіон є дуже близьким із Закарпаттям і не лише за територіальним принципом. “Ми чудово розуміємо одне одного, а українську мову часто можна почути у наших містах”, – зазначив політик.

– В університеті Пряшова навчаються близько 450 студентів з України, а поглиблення культурно-освітніх зв'язків було і залишається для нас пріоритетом у двосторонній співпраці, – наголосив голова Пряшівського самоврядного краю Мілан Маєрський. За словами Почесного консула України у Вранові над Топльоу, в краї функціонують школи, де викладають українську мову.

Наостанок Рудольф Шустер подякував Геннадію Москалю за подарований у 2016 році під час Днів добросусідства радянський гелікоптер Мі-8ПС-9, який став одним із центральних експонатів у Музеї авіації у м. Кошице. 

– Я з радістю запрошую вас оглянути експозицію, – додав екс-президент Словацької Республіки.

Прес-центр Закарпатської ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 2 = 2