Ужгородський скансен підготував черговий випуск наукового збірника музею

Опубліковано:

 

Цьогоріч це вже другий випуск цього популярного наукового видання.

Черговий випуск наукового збірника музею сформований за результатами І Етнографічних читань “Збереження та популяризація культурної спадщини”, які були проведені на базі ужгородського скансену 15 грудня 2017 р. До участі у читаннях були залучені етнологи, мистецтвознавці, філологи, музейні співробітники, студенти-історики Ужгорода, Мукачева, Львова, Києва, Чигирина. Їх наукові розвідки присвячені історії створення та розвитку музеїв, фондовим колекціям музеїв, проблемам збереження, реставрації та консервації музейних об'єктів, культурно-освітній роботі музеїв, як одній із форм популяризації культурної спадщини, традиційним господарським заняттям, ремеслам та промислам, родинній та календарній обрядовості, народній магії та світоглядним уявленням, етнолого-фольклористичним та некрополістичним студіям.

Варто відзначити, що музейний збірник є й плацдармом для наукових деб'ютів. До нього увійшли наукові дослідження студентів-істориків УжНУ. Уже традиційним для цього музейного видання став розділ “З рукописних джерел”. На цей раз до нього ввійшли матеріали про “Ясінський літопис”, віднайдений під час етнографічної експедиції 2017 р. у селищі Ясіня Рахівського району. В цьому ж розділі опубліковано черговий рукопис вчителя народної школи з с. Буковець Воловецького району Михайла Парлага. У ньому вміщені спогади та відомості про село Буковець, зібрані та упорядковані М.І. Парлагом впродовж 1960-1968 рр.

Даний збірник розрахований на всіх, хто цікавиться традиційною народною культурою, розвитком музейної справи. Матеріали збірника покликані допомогти у справі збереження відродження та подальшого розвитку культурної спадщини українського народу.

 

Закарпатський музей народної архітектури та побуту

                                                                    

Про Захід