Соціум

Про стан харчової промисловості Закарпатської області

Однією із пріоритетних галузей в області є виробництво харчових продуктів та напоїв. Вона представлена широким асортиментом продуктів харчування та напоїв.

Основними виробниками продукції є ТОВ “Фрут Майстер Фудс”, ТДВ “Свалявські мінеральні води”, ОП “Ужгородський коньячний завод”, ТОВ “Мукачівський міськкопторг”, ФГ “Коник”, ФГ “Світ м'яса”, ФГ “Ренет”, ТОВ “Котнар–М”, СП “Айсберг”,  ТОВ “Влад”, ТОВ “Корадо Каннінг Інкорпорейтед”.

У 2017р. спад виробництва до попереднього року склав 7,3%. Скорочено виробництво свинини свіжої чи охолодженої – туш, напівтуш, овочів (крім картоплі), фруктів, горіхів, грибів та іншої їстівної частини рослин, приготованих чи консервованих з доданням оцту чи оцтової кислоти, борошна, виноградного вина, коньяку, кормів готових для тварин, що утримуються на фермі.

У минулому році підприємствами харчової промисловості реалізовано продукції на суму 1785,2 млн.грн, що становить 8,0% загальнообласного промислового обсягу.

На підприємствах з виробництва харчових продуктів та напоїв у січні–серпні 2018р. індекс промислової продукції,, порівняно з відповідним періодом минулого року склав 91,3%. Зменшено виробництво м'яса свиней свіжого чи охолодженого, борошна, вина виноградного, коньяку. Поряд із цим зросло виробництво води натуральної мінеральної газованої, ковбасних виробів, шоколадних цукерок.

Протягом січня–серпня п.р. підприємствами харчової промисловості реалізовано промислової продукції (робіт, послуг) на суму 1039,2 млн.грн. У структурі реалізації 62,3% належить підприємствам з виробництва напоїв (вин, пива, мінеральних вод, алкогольних напоїв), 17,1% – з виробництва м'яса та м'ясних продуктів, 6,9% – з перероблення та консервування фруктів і овочів.

Начальник управління аналізу статистичних даних Ірина Панчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 + 4 =