Соціум

Ужгородським школярам розповіли, як не стати жертвою булінгу

За різними статистичними даними, зі знущаннями в школі стикаються від 49 до 60 відсотків дітей в Україні, 36% з яких не розповідають про це ні вчителю, ні батькам. Діти переживають булінг мовчки, бо не вірять, що дорослі можуть допомогти їм у цій ситуації.

З метою запобігання та попередження випадкам булінгу на Закарпатті,   об'єднана команда юстиції та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проводить активну інформаційну кампанію на теренах краю.  Зокрема, тематичний урок фахівці провели в Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва для учнів 5-х класів Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2.

У доступній формі школярі дізналися, що булінг –  це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском. Також фахівці ознайомили дітей із видами булінгу та порадили, як поводитися у таких випадках.  Як зазначила представник Регіонального центру Оксана Дудаш, слід пам'ятати перший секрет боротьби зі знущаннями в школі – знайти друзів, які будуть поряд, коли кривдник вирішить поуправлятися в дотепності. Удвох або втрьох простіше дати йому відсіч, ніж поодинці. Також агресор чіпляється до того, хто емоційно реагує на його кпини. Саме ця реакція – те, чого він домагається своїми обзиваннями чи іншими видами принижень. Немає реакції – кривднику стає нецікаво продовжувати свої агресивні дії.

Школярі також переглянули мультфільми та відеоролики про булінг, дізналися, як діяти у випадку, коли тебе цькують однолітки, куди звертатися за допомогою та як протидіяти цьому негативному явищу. 

Діти отримали буклети “Зупинимо булінг разом!” та “Безоплатна правова допомога в Україні”, а також значки “Право з тобою”.

З проведеного уроку кожен зробив для себе висновок, що булити це некруто.  Набагато краще замість булінгу зробити щось добре один для одного. А ще пам'ятати, що  батьки, вчителі, знайомі чи друзі обов'язково підтримають тебе.

За потреби звертайтеся до фахівців системи безоплатної правової допомоги у найближчі місцеві центри чи бюро правової допомоги, або ж телефонуйте за єдиним номером контакт-центру системи безоплатної правової допомоги 0800213103 (дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів, цілодобово), інформують у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 51 = 54