Берегівські лісівники відібрали 23 дерева з високими смаковими властивостями

Опубліковано:
Основним завданням лісового насінництва є одержання насіння лісових порід з цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю для створення високопродуктивних і високоякісних лісових насаджень.
 
Одягнувшись у лісівничу форму та озброївшись вимірювальною вилкою, з гарним настроєм (адже відвідування лісу це в любому випадку свято), ми відправилися на постійні лісонасіннєві ділянки. Звичайно, побачене радувало око. Могутні дуби, каштани та ясені, які мають якісні спадкові властивості.
 
Директор Берегівського держлісгоспу Богдан Шойного розповідає, що забезпечення лісокультурного виробництва високоякісним посівним (садивним) матеріалом з цінними спадковими властивостями можливе за умови виконання певної системи заходів: відбір плюсових насаджень та плюсових дерев, закладання тимчасових лісонасінних ділянок, закладання та формування постійних лісонасінних ділянок і лісонасінних плантацій, створення архівно-маточних плантацій. Відповідно є в держлісгоспі лісонасінна база – природні та штучно створені насадження з цінними спадковими ознаками, що призначені для заготівлі лісового насіння. Є в держлісгоспі 5 постійних лісонасіннєвих ділянок площею 71,4 гектари; з них 3 ділянки дуба звичайного (68,1 гектари), 1 ділянка каштану їстивного (1,0 гектари) та 1 ділянка ясена звичайного (2,3 гектари)
 
Згідно з даними інвентаризації плюсових дерев у Берегівському держлісгоспі є 23, з них 20 – дуба звичайного та 3 ясеня звичайного.
 
Визначаються плюсовими деревами ті дерева, які за інтенсивністю росту перевищують середні показники свого насадження за висотою не менше ніж на 10%, за діаметром стовбура не менше ніж на 30%, характеризуються високою якістю стовбурів і добрим очищенням їх від сучків, стійкістю до шкідників і хвороб та добре розвиненою кроною.
 
 
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
Про Захід