На суб’єктів господарювання чекають нові екологічні вимоги до ведення планової діяльності

Опубліковано:

У грудні 2017 року в Україні набув чинності Закон України "Про оцінку впливу на довкілля", який передбачає нові процедури контролю за дотриманням норм захисту і збереження навколишнього природного середовища. Про це під час брифінгу у Закарпатській ОДА розповів директор департаменту екології та природних ресурсів Сергій Рішко.
Вказаний закон забезпечує виконання ряду міжнародних зобов'язань, зокрема, передбачених Угодою про асоціацію з ЄС. 

– Оцінка впливу на довкілля (ОВД) – це система заходів перед початком планованої діяльності, що передбачає підготовку суб'єктами господарювання, органами державної влади та органами місцевого самоврядування Звіту з оцінки впливу на довкілля, проведення Громадського обговорення, аналізу отриманої у звіті інформації та надання Висновку з оцінки впливу на довкілля уповноваженим органом, – зазначив С. Рішко.
Закон розділяє плановану діяльність та об'єкти, які можуть мати значний вплив на довкілля, на дві категорії, визначені у частинах 1-3 статті 3. 

– Щодо видів діяльності, які підпадають під першу категорію, висновок про вплив на довкілля надає Міністерство екології та природних ресурсів України. Звіт щодо другої категорії надає уповноважений територіальний орган, тобто обласний департамент екології та природних ресурсів. Однак тут я маю підкреслити, що суб'єкти господарювання другої категорії мають право подавати заявки на отримання висновку з ОВД і до Мінекології, – наголосив С. Рішко.

Раніше отримані висновки державної екологічної експертизи надалі зберігають свою чинність. Натомість, відсутність Висновку або невиконання викладених у ньому умов є підставою для зупинки діяльності підприємства. 

У новому Законі "Про оцінку впливу на довкілля" прописана процедура проходження ОВД, а визначений перелік об'єктів, що здійснюють вплив на довкілля, є ширшим за нині діючий перелік об'єктів підвищеної екологічної небезпеки. За словами фахівців-екологів, висновок з оцінки впливу на довкілля тепер стає для підприємства одним із основних документів з екологічних питань. Окрім того, підвищується роль громадськості при прийнятті рішення щодо планової діяльності. Це пов'язано із чинним порядком, який передбачає: повідомлення про плановану діяльність, оголошення про початок громадського обговорення звіту з ОВД, проведення громадських слухань, врахування всіх пропозицій та зауважень громадськості щодо планової діяльності у подальшому Висновку. 
Наразі обласним департаментом екології та природних ресурсів розглянуто 30 повідомлень про плановану діяльність, яка підлягає ОВД, внесених суб'єктами господарювання до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля. Із них 10 відхилені у зв'язку із не врахуванням вимог нормативно-правових актів, що регулюють питання оцінки впливу на довкілля планової діяльності. Підготовлено три висновки з ОВД, які внесені до Єдиного реєстру з ОВД та оприлюдненні на офіційному сайті департаменту.

Прес-центр Закарпатської ОДА

Про Захід