Соціум

Заробітки працівників Закарпатської області у липні 2018 року

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника області у липні 2018 року становила 8227 грн (в Україні – 9170 грн), що в 2,2 раза вище мінімального її рівня, передбаченого законодавством (3723 грн). За рівнем зарплати Закарпаття випередили Вінницька, Одеська, Миколаївська, Львівська, Полтавська, Запорізька, Дніпропетровська, Київська, Донецька області та м.Київ.

Традиційною для економіки залишається галузева диференціація заробітної плати. Найбільшою була заробітна плата працівників підприємств транспорту, з виробництва електричного устатковання, фінансової та страхової діяльності, складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, лісового господарства та лісозаготівлях, з виробництва автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів. Перевищення заробітної плати відносно середнього рівня по економіці області у зазначених видах діяльності становило 11,1–45,3%, а в установах державного управління й оборони; обов'язкового соціального страхування та на підприємствах з виробництва меблів, іншої продукції, ремонту і монтажу машин і устатковання – більше, як у 1,6 раза.

Водночас заробітна плата працівників підприємств тимчасового розміщування й організації харчування, з виробництва харчових продуктів, сфери адміністративного та допоміжного обслуговування, будівництва, охорони здоров'я та надання соціальної допомоги, мистецтва, спорту, розваг та відпочинку, діяльність яких пов'язана з науковими дослідженнями та розробками, з виробництва іншої неметалевої мінеральної продукції, що займаються операціями з нерухомим майном, не перевищувала 76,0% від середнього рівня по економіці області.

На 1 серпня 2018р. заборгованість з виплати заробітної плати становила 4,9 млн.грн.

Наталія Яцкулич – начальник відділу аналізу даних демографічної та соціальної статистики Головного управління статистики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + 4 =