Соціум

Валерій Пацкан: “План надходжень до держбюджету не виконано на 57 мільярдів гривень”

Про це голова Рахункової палати України Валерій Пацкан інформує на своїй сторінці у фейсбуці.

Згідно аналізу Рахункової палати за вісім місяців цього року загальний фонд державного бюджету України недоотримав 57 мільярдів гривень, які були у плані надходжень.

"Сьогодні всі говорять про держбюджет 2019 – кому уріжуть, кому додадуть. А мене найбільше турбує якість бюджетного планування, зокрема доходів держбюджету. Аналіз Рахункової палати свідчить, що план надходжень до загального фонду держбюджету за 8 місяців не виконано на 57 млрд грн. Про це я заявив вчора на засіданні комітету з питань бюджету. Наведу лише одну цифру: на сьогодні виконання програми приватизації держмайна за цей рік – 0,7%! Ми хочемо отримати справді збалансований і реалістичний бюджет на 2019 рік. І Рахункова неодноразово наголошувала, що Мінфін має подавати детальні розрахунки прогнозних показників доходів держбюджету, щоби не виникало такого дисбалансу. Наразі ще зарано давати оцінку проекту держбюджету-2019, однак про можливості збільшення доходів свідчать результати наших аудитів.", — йдеться у дописі. 

Як зазначає Валерій Пацкан, на останньому засіданні Рахункової палати розглядалося питання ефективності функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального з метою контролю за надходженням акцизного податку. Аудитом виявлені значні резерви надходжень за рахунок скорочення тіньового ринку бензину і дизельного палива. 

"За оцінкою Рахункової, враховуючи обсяги легально видобутої та імпортованої в Україну нафти, а також наявні потужності працюючих нафтопереробних заводів, у 2016 – 2017 роках державний бюджет недоотримав близько 25 млрд грн акцизного податку з пального. Тож гроші є, головне – вивести їх з тіні і правильно розпланувати", – резюмував голова Рахункової палати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 8 = 2