Соціум

На Закарпатті підписали Меморандум про співпрацю у створенні та діяльності представницького офісу в Ужгороді

Сьогодні, 1 серпня в камінному залі ОДА відбулася важлива українсько-угорська зустріч, інформує прес-служба облради.

Українську сторону представляли: Геннадій Москаль – голова облдержадміністрації , Михайло Рівіс-голова обласної ради, Юдіта Євчак – заступник директора Європейського обєднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА та Рената Мойш-Шіман – начальник управління зовнішньоекономічних зв`язків, інвестицій та транскордонного співробітництва облдержадміністрації.

Серед поважних гостей: Арон Сакач –   директор Спільного Технічного Секретаріату Програми прикордонного співробітництва ЄІСП ,,Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна” 2014-2020, Сергій Замарі-менеджер Спільного Технічного Секретаріату.

Мета зустрічі – подальша співпраця Закарпаття з інституціями Європейського Союзу в рамках Програми прикордонного співробітництва ЄІСП, яка  охоплює прикордонні території на угорському, словацькому, румунському та українському кордонах. Її заходи націлені на вирішення в основному соціальних, економічних і культурних питань. Звісно, на користь прикордонних регіонів.

Геннадій Москаль наголосив на важливості такої співпраці та означив її перспективи. Серед іншого йшлося і про відкриття бренч офісу у будівлі облради, який консультуватиме по ґрантовим європроектам.

Михайло Рівіс найперше сердечно подякував за підтримку Технічному Секретаріату Програми, відзначив її важливість для жителів краю та додав:

– Я переконаний, що відкриття такого бренч офісу стане майданчиком для співпраці, що однозначно сприятиме конструктивній реалізації спільних проектів, які для Закарпаття є дуже важливими.

Відтак відмітив, що особливо велике сподівання влада краю та депутатський корпус покладають на реалізацію проекту ZeroWaste, де головним партнером є Європейське об'єднання територіального співробітництва ТИСА (мова про поводження з твердими побутовим відходами), що передбачає будівництво першого сміттєпереробного заводу на території Закарпаття.

– Тим самим ми починаємо вирішувати важливі проблеми забруднення навколишнього середовища краю та прикордонних територій, пов'язаних із утилізацією твердих побутових відходів, – підсумував М.Рівіс.

Угорські гості висловили свою підтримку озвученим пропозиціям керівництва краю. Та детально обговорили подальше співробітництво.

На завершення зустрічі директор Спільного Технічного Секретаріату Програми прикордонного співробітництва ЄІСП ,,Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна” 2014-2020 Арон Сакач, голова обласної ради Михайло Рівіс та голова облдержадміністрації Геннадій Москаль підписали Меморандум про співпрацю у створенні  та діяльності  представницького офісу в Ужгороді.

 

 
 
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 − = 21