Сергій Федака побував за книжковим прилавком

Опубліковано:

 11 грудня учасником акції “Письменник за прилавком” уже втретє став письменник, журналіст, доктор історичних наук, професор Сергій Федака. За чашкою запашного чаю Сергій Дмитрович проаналізував власні здобутки, поділився планами й висловив прохання до Миколая.

Цьогоріч письменник видав аж три книги – “Історію України від найдавніших часів до 1648 року” (Знання, 2014); “Населені пункти і райони Закарпаття”, “Калейдоскоп календаря” (Поліграфцентр “Ліра”, 2014). Кращу і дорожчу визначити не зміг.

Доробок Сергія Федаки
“Вони настільки різні, що я б їх не порівнював. Перша дуже довго і великими зусиллями писалася. Довідник ще довше, вірші – за вісім років. Все кров'ю, і нервами, й зусиллями досягалося. Тому всі три дорогі. Приблизно десь однотипні при тому, що дуже різні і за змістом, і за обсягом, і за характером, але якось так гарно зійшлися”, – розмірковує професор.

Поділився з читачами й процесом творчої кухні. Сергій Федака працює зазвичай одночасно над декількома проектами. А коли вони дозрівають, логічно доходять кінця, допрацьовує і випускає в світ. Зараз працює над історією Ужгорода в анекдотах і апокрифах, а також над оповіданнями зі шкільного життя.

Сергій Федака
Окриленості письменнику надають два види творчості – художня й наукова. Професор-історик не розділяє їх, але зізнається, що більше пишеться науково. Серед здійсненних мрій назвав, зокрема, бажання написати серію романів з історії ХХ століття. За продовження історії України від 1648 року поки не замахується, але й не виключає.

У Святого Миколая Сергій Федака попросив міцніших нервів, бо останнім часом все важче впоратися з переробкою інформації та емоціями.

Іванка Когутич, Медіацентру УжНУ
 


Про Захід