Володимир Чубірко домовлявся в Угорщині про нові грантові проекти для Закарпаття

Опубліковано:

 У п'ятницю делегація Закарпатської області побувала в місті Ніредьгаза. Тут голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко провів зустріч з головою загальних зборів Соболч-Сатмар-Березької області Оскаром Шестаком. В складі закарпатської делегація й перший заступник голови облради Михайло Попович, заступник голови ОДА Михайло Рівіс, директор комунального підприємств облради “Агенство регіонального розвитку” Валерій Грищенко. Область Соболч-Сатмар-Берег представляли депутати місцевої ради, начальники управлінь місцевої адміністрації.

Представниками влади Закарпаття відзначалося, що завдяки своєму геополітичному положенню наш край по праву вважається одним із лідерів євроінтеграційних процесів в Україні і тому співпраця з сусідніми країнами і, передусім Угорщиною, для нас є стратегічно важливою. Важливим для розвитку Закарпаття є співпраця з виконавчими структурами та органами місцевого самоврядування Угорщини, в тому числі й в розбудові прикордонної інфраструктури.

Насамперед Володимир Чубірко привітав Оскара Шестака з обранням на посаду керівник краю. І висловив сподівання, що партнерські стосунки між нашими регіонами будуть розвиватися ще динамічніше. “У нас гарні відносини з Угорщиною. Ми плануємо виробити наші спільні кроки на 2015 рік. В нас має бути спільна позиція – і лише тоді робота буде успішною. В першу чергу щодо розбудови на українсько-угорському кордонів нових пунктів пропуску”, – вважає керівник Закарпатської облради

Володимир Чубірко повідомив, що наступного тижня разом з директором департаменту МЗС Угорщини на Закарпатті вивчатимуть місця, де можливо відкрити нові пункти пропуску. До цього будуть залучені й фахівці з Ніредьгази. “Шляхів фінансування зведення цих об'єктів є кілька. Але слід враховувати, що в нас фактично війна, тому кошти йдуть в першу чергу на оборону країни. Тому доцільно покладатися і на фінансові можливості єврофондів. Нам треба спільне бачення щодо розробки і подачі заявок на грантові проекти через фонди ЄС”, – запропонував посадовець.

Оскар Шестак запевнив, що для угорської сторони важливий сусід – Україна. І угорці підтримують демократичні перетворення в нашій країні. Він висловив впевненість , що вже майбутнього року відновить роботу міжурядова українсько-угорська комісія, яка вирішує в тому числі й питання транскордонної співпраці. “Пріоритетним для нас розвиток пропускних пунктів на кордоні. Вже проведено аналіз – де можна відкрити нові переходи. До квітня наступного року буде розроблено проектно-кошторисна документація цих проектів. Тому нині актуальним є питання пошук фінансових ресурсів. І запропонована модель закарпатськими партнерами залучення з фондів ЄС є чи не найбільш оптимальною”, – погоджується керівник угорського краю.

Сторони обговорили можливість інтенсифікувати співпрацю Закарпаття та області Соболч-Сатмар-Берег. В ході зустрічі було домовлено, що Закарпаття буде долучено до розробки нових грантових проектів. На період 2014-2020 років розробляється нові програми розвитку, що фінансуються Євросоюзом. Угорщина планує розробляти нові грантові проекти, враховуючи потреби Закарпаття. “Це мають бути проекти, які дадуть реальну користь нашим громадам. Закарпаття і область Соболч-Сатмар-Берег можуть отримати фінансування спільних проектів з Брюселю. В нас має бути спільна позиція, і лише тоді ми досягнемо результату”, – резюмував Володимир Чубірко.

Домовлено також про створення постійно діючої робочої групи, яка б контролювала план спільних дій. Керівник облради запропонував, щоб ця група першочергово розглянула можливість відновлення автобусного сполучення Ужгород-Ніредьгаза та Берегово-Вашарошнамень. Також Володимир Чубірко попросив підтримки проекту – запуску залізничного сполучення Будапешт-Мукачево.

Також наступного року пропонують на пункті пропуску “Лужанка-Берегшурань” провести дні добросусідства.

Прес-служба облради


Про Захід