В Ужгороді відбудеться концерт без аплодисментів

Опубліковано:

Сьогодні, 10 грудня, в Ужгороді презентували компат-диск камерного хору “Cantus” − “Молитва за Україну”.

Еміл Сокач, керівник колективу: “Рік тому ситуація для нас, як для творчого колективу геть змінилася. Ми майже не співали, зустрічалися, ночами сиділи біля комп'ютера за тим, що відбувається в державі. Наше ритмічне творче життя змінилося. І навіть зараз у творчому плані ситуація не нормалізувалася.

І власне цей компакт-диск і концертна програма − це всі наші переживання і думки після того, що ми пережили за цей рік. “Cantus” створює різні програми, давно виникла думка зробити не просто концерт духовної музики, як це найчастіше відбувається, − не окремі номери, а щось цільне. Пару років про це думали, але напевно саме ситуація, що склалася, стала для нас поштовхом”.

За словами Еміла Сочки вони довго шукали назву для диску. Зупинилися на досить вживаній назві, але хотілося огорнути нею всю роботу: “Коли ми вже записували програму, з'явилася така дума, аби зробити все це ще з якоюсь користю. І ми вирішили допомогти нашим військовим. Тому чим більше прийде людей на концерт, тим більше ми зможемо зібрати коштів на підтримку закарпатських військових”. Галина Ярцева, координатор “Руху підтримки Закарпатських військових” зауважила, що закарпатські митці активно допомагають військовим від самого початку. І дуже приємно, що такий відомий колектив також долучився до підтримки.

“Те, що ми зараз купуємо − це вже мало, але дорого і якісно. З предметів першої необхідності ми перейшли до тепловізорів чи приладів нічного бачення. Сподіваюся, що ця програма дозволить нам розраховувати, наприклад, на один дизельний генератор. 10 місць в залі буде віддано для наших військових”, − зауважила Галина Ярцева.

Іван Небесник, художник, який розробляв оформляв обкладинку компакт-диску. Моя роль була швидше координаційна, аби естетично робота виглядала цілісною.
Еміл Сокач розповів, що на концертах духовної музики існує традиція − не аплодувати під час виступу: ” Для нас зараз важливі не аплодисменти, а контакт з публікою”.

Тираж компат-дисків − 1000 примірників. Концерт-презентація відбудеться 12 грудня у Закарпатській обласній філармонії.

Про Захід


Про Захід