Хочеш мати пристойну пенсію – твори науку

Опубліковано:

 Днями в УжНУ відбувся практичний семінар “Особливості порядку призначення і перерахунку пенсій науковим працівникам”.

Про сучасний стан та перспективи розвитку системи пенсійного страхування в регіоні розповіла начальник головного управління ПФУ в Закарпатській області Анастасія Пентек: “Усім відомо, що мінімальний розмір пенсії на 2014 рік становить 949 грн, тоді як заробітна плата – 1218 грн. Усього на Закарпатті 282 182 пенсіонери, серед яких найбільше тих, хто отримує виплати за віком (218 658), за інвалідністю (37 348) та у разі втрати годувальника (14 263). На 1 листопада 2014 року пенсіонерів, які ще працюють, є 220 654”.

Нині на обліку в територіальних управліннях Пенсійного фонду Закарпатської області перебуває 507 осіб-одержувачів пенсії згідно із Законом України “Про наукову і науково-технічну діяльність”. Середній розмір наукової пенсії — 3 473, 93 грн при загальному показнику середнього розміру пенсії в Закарпатській області — 1304, 58 грн.

Ірина Геревич
Особливості порядку призначення і перерахунку пенсій науковим працівникам в сучасних умовах докладно розтлумачила начальник відділу контролю за призначенням і перерахунком спецпенсій управління пенсійного забезпечення ГУ ПФУ в Закарпатській області Ірина Геревич: “Пенсія наукового працівника призначається:
• при досягненні віку, визначеного статтею 24 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”;
• при наявності загального страхового стажу 35 років – для чоловіків і 30 років – для жінок, з них наукового стажу – 20 років для чоловіків та 15 – для жінок;
• за умови звільнення з посади наукового (науково-педагогічного) працівника, за винятком осіб, які працюють за контрактом, що укладений після досягнення пенсійного віку.

До категорій осіб, які мають право на призначення наукової пенсії відносять наукових працівників, науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів ІІІ–ІV рівнів акредитації та осіб, які мають науковий ступінь і працюють за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь. Пенсія науковим працівникам призначається в розмірі 80 % від суми заробітної плати.

Заробітна плата наукового працівника вираховується за основним місцем роботи. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність”.

Після виступів доповідачів у присутніх виникло чимало запитань, на які відповіли учасники практичного семінару.
Галина Риган, Медіацентру УжНУ
 


Про Захід