На прийом до голови ОДА закарпатці звертаються переважно із земельними й медичними проблемами

Опубліковано:

Задавненість проблем у земельній сфері та в галузі охорони здоров'я на Закарпатті ще раз засвідчив прийом громадян головою ОДА. Як кожен другий вівторок місяця, 9-го грудня Василь Губаль вислуховував звернення краян та вирішував, як обласні служби мають відреагувати на проблеми й допомогти людям. Більшість закарпатців прийшли до керівника області зі зверненнями по матеріальну допомогу та із наріканнями на вирішення справ із землею та в медичних установах. Чимало проблем і суперечок з тих, на яких наголошують люди, тривають роками.

До прикладу, як у жительки села Дубрівка, яка вже давно не може домогтися від служб розв'язання земельного спору з сусідами. Керівник області дав відповідне доручення розібратися не лише місцевій владі, а й представництву Держземагентсва в області, а також, у разі, коли конфлікт не вирішать, відповідне звернення ОДА спрямує й у прокуратуру.

Літній закарпатець клопоче про вирішення давньої справи: він потерпів від афери – втратив у кредитній спілці “Мрія” депозит у 126 тисяч гривень, а нині гроші потрібні на лікування онуки. Чоловік має рішення суду про те, що спілка повинна відшкодувати гроші. Обласна влада, на жаль, може дати на скаргу лише одну відповідь – звертається до виконавчої служби про виконання рішення суду, себто витребування грошей.

Жителька Ужгорода не один рік оббиває пороги зі скаргою на житлові умови – нарікає, що непорядний сусід, роблячи ремонт, зашкодив її квартирі, де тепер триває руйнація. Голова ОДА спрямував звернення в Ужгородську міську владу з вимогою терміново вивчити справу з комісією і вжити належних заходів.
Про те, що зсув берега річки Лисичанка прогресує і загрожує хатам, а служби вже тривалий час зволікають із вирішенням, звертаються мешканці села Іршавського району – Лисичева. Голова ОДА проінформував людей, що про проблему знає, нею займатимуться “водники” і “земельники” (мова про берегоукріплення), й триматиме справу на контролі.

Тим часом мешканці Малих Селменців жаліються на самовільне захоплення землі сусідами, які побудували обмінний пункт і магазин практично на їхньому паркані, перекривши підхід до будинку. Відповідне звернення спрямовано до ДАБК та прокуратуру стосовно вивчення питання і розгляду можливості відміни дозволу, голова ОДА також наголосив: поставити питання варто і місцевій владі, адже без волі сільради будівництва ніхто б не починав.
Суперечка стосовно землі триває і в Ужгороді, мова про територію для будівництва храму, на яку претендують дві церковні громади. Документи спрямовано в Ужгородську міську раду, адже такими питаннями займається орган місцевого самоврядування.

Про землю вели мову і мешканці села Оноківці – жителі Ужгородщини нарікають, що в людей забрали частину пасовища, яким селяни користувалися десятиліттями, й зазначають, що в сільраді стверджують, буцім орган держкомзему виділив ділянки без її відома. Голова ОДА спрямовує вказівку земельній інспекції та Ужгородській РДА дати відповідь про причини такої ситуації й її обставини, відтак керівництво області вирішуватиме, як діяти.

Кілька відвідувачів зверталися з однаковими проблемами: є потреба в медичному вручанні, а грошей на лікування бракує. Кожен із тих, хто звертався з таким питанням, вів мову про доволі задавнені проблеми і нарікав на неналежне ставлення лікарів та вимагання ними грошей за надання допомоги. Голова ОДА адресував керівникові Управління охорони здоров'я Василеві Скрипу прохання вивчити випадки та відповідно відреагувати. Усіх, хто аргументував потребу в разовій матеріальній допомозі, попросили написати про це заяви – обласна влада має можливість раз на рік виділити гроші за підписом голови ОДА тим, хто звернувся про це на усному прийомі.

До слова, на засіданні постійних комісій Закарпатської обласної ради було вирішено надавати одноразову матеріальну допомогу закарпатцям – учасникам антитерористичної операції, їхнім родинам у сумі 2000 гривень, пораненим учасникам АТО, їх сім'ям – 5000 гривень. Написати заяви про це можна у відділі роботи зі зверненнями громадян в Закарпатській ОДА – м. Ужгород, пл.. Народна, 4, каб. 145.
Прес-служба Закарпатської ОДА


Про Захід