Велика Копаня відтепер з новим дитсадком

Опубліковано:

Ні для кого не таємниця, що село Велика Копаня Виноградівського району завжди була рекордсменом з народжуваності близнюків та двійнят. Загалом тут проживає 61 пара близнюків. Не став винятком і цей рік – вже народилося три пари близнюків. А загалом в у селі більше 315 дошкільнят, і тільки 130 дітей відвідують єдиний дошкільний навчальний заклад, який наразі працює. Аби розв'язати цю проблему чотири роки тому було прийнято рішення відновити будівництво нового садочку. Проект фінансували спільно – чеський край Височина та Закарпаття область. Загалом в будівництво та благоустрій території вкладено 3,4 млн. гривень.

Сільський голова Великої Копані Василь Пилип розповідає, що садок починали будувати ще у 1992-ому році силами колгоспу “Комунар”. Опісля розпаду колгоспу будівлю було розділено на паї. “Ми зуміли домовитися з пайовикам, зібрали збори ліквідаційної комісії і було прийнято рішення про передачу майна у комунальну власність громади. Було виготовлено проектно-кошторисну документацію й перекрито будівлю. Після введення садка в експлуатацію ми вирішимо проблему з чергою до дошкільних закладів у селі”, – резюмує Василь Пилип.

Тут вдалося перекрити дах, відремонтувати два поверхи будівлі, облаштувати харчоблок, провести благоустрій території. Також зведено котельню. До речі заклад обігріватимуть два піролізні котли, які працюють на твердому паливо. Для обігріву будуть використовувати і відходи деревообробної промисловості.
За європейським зразком у садочку проектовані ігрові, спальні кімнати, ванна кімната , зала для виступів. До відкриття закладу закуплено меблі для груп, обладнання для харчоблоку, м'який інвентар, ігрові майданчики: гойдалки, каруселі.

 Прес-служба Закарпатської облради


Про Захід