Василь Губаль: “Ми не можемо дозволити зупинити Водоканал і створити таку проблему ужгородцям”

Опубліковано:





Аби фінансово забезпечити “захищені” статті, тобто, передовсім заробітну платню працівникам бюджетної сфери в обласному центрі, влада Закарпаття виділяє Ужгороду близько п'яти з половиною мільйонів гривень, розподіливши кошти з державної субвенції.

Голова Закарпатської ОДА зазначає: зауваження щодо виконання бюджету до Ужгорода найсерйозніші з усіх міст обласного підпорядкування. Загалом в області за підсумками десяти місяців 2014 року майже на 50 мільйонів перевиконано місцеві бюджети. В Ужгороді бюджет не виконано на суму понад 8 мільйонів – щодо виконання дохідної частини воно на останній позиції в області. Тим часом бюджет розвитку, в якому є кошти, не використовується.

“Я не бачу, щоби обласний центр працював над дохідною частиною. Область допомагає всім містам Закарпаття. Але от, до прикладу, Мукачево практично впоралося з бюджетом. Хуст спрацював – трошки недовиконав, але результат є. Маємо проблему із Береговом, та з Ужгородом – найбільше. На прохання області держава надала можливість допомогти, й із субвенції держбюджету спрямовуємо близько 5,5 мільйонів, аби в обласному центрі виплатили зарплату бюджетникам. Проблема в тому, що в Ужгороді не забезпечили економію бюджетних коштів. В районах області поставилися відповідальніше – провели реорганізацію, знайшли резерви, й бачимо, що результат роботи є.

Якщо раніше у нас були відчутні проблеми на Воловеччині, на Міжгірщині, і тепер райони практично справляються (так, ми й досі допомагаємо, але вже значно менше), то в Ужгороді в цьому плані не зроблено нічого. Треба працювати над дохідною частиною бюджету, зробити ревізію всієї бюджетної сфери – де можна знайти резерви, щоби зекономити державні гроші, й так рухатися далі” – зазначив Василь Губаль.

Також голова ОДА поінформував: в останні тижні обласний бюджет допомагає вирішувати ситуацію із Водоканалом Ужгорода, адже ішлося про його відключення від електропостачання через понад мільйонний борг перед “Закарпаттяобленерго”. “Область щодня фінансує по 150 тисяч гривень. Мотивація зрозуміла: хоч місто не здатне з цим впоратися, ми не можемо дозволити зупинити Водоканал і створити таку проблему ужгородцям” – каже голова Закарпатської ОДА Василь Губаль.

Водночас керівник області наголошує на необхідності вирішувати з цією справою в Ужгороді: “Треба працювати, шукати можливості, робити оптимізацію, знаходити резерви, можливо, ініціювати реорганізацію Водоканалу, подивитися робочі місця, амортизаційні нарахування тощо… Проблема вже дуже задавнена, й її треба розв'язувати. Так, наразі ми покриваємо частину заборгованості, щоби містян не відключили, але в Ужгороді слід діяти системно”.

“Закарпатській владі дуже важливо, щоби обласний центр розвивався, городяни не мали проблем, як от із Водоканалом, чи й із виділенням земельних ділянок учасникам АТО (щодо чого мені жаліються ті, хто має право на цю землю, але не має відповіді від міста), тощо, і щоби працівникам бюджетної сфери вчасно виплачувалася зарплата. Ми сприяємо, утім, і Ужгород не має усуватися від вирішення проблем громади” – сказав Василь Губаль.

ДОВІДКОВО. За інформацією Департаменту фінансів Закарпатської ОДА, з обласного бюджету протягом останніх років надається вагома фінансова підтримка бюджету міста Ужгорода. Зокрема, за період 2012 – 2014 рр. надано цільових субвенцій для виконання робіт на об'єктах соціальної сфери міста та проведення інших заходів у сумі 10 792,8 тис.грн. (у т.ч. у 2012році – 4 010,8 тис.грн.; 2013 році – 3 530,5тис.грн.; 2014році – 3 251,5тис.грн.) та додаткових дотацій для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ міста у зв'язку з невиконанням дохідної частини міського бюджету – 17 042,0 тис.грн. (грудень 2012 року – 5 342,0тис.грн.; грудень 2013 – 6 150,0тис.грн.; грудень 2014 – 5 550,0 тис.гривень).
В той же час, при значних надходженнях до бюджету розвитку (спеціального фонду) міста будівництво нових об'єктів соціально-культурної сфери не планувалось і не здійснювалось. Кошти, переважно, розпорошувались на капітальні ремонти, реконструкцію об'єктів соціально-культурної сфери та внески у статутні фонди комунальних підприємств. Наприклад, у 2012 році надходження до бюджету розвитку (без коштів, переданих із загального фонду) склали 29 719,0 тис.грн., з яких використано 18 329,1 тис.грн., тобто 62,1 відсотка. З цієї суми внески у статутні фонди склали 12,8 відсотка. У 2013 році при надходженнях 50 039,2 тис.грн., проведено видатків на 15 893,9 тис.грн. (31,8 відс.), внески у статутні фонди зайняли 10,1 відсотка. У поточному році за 9 місяців надійшло 32 412,9 тис.грн., використано 16 815,7 тис.грн. (51,9 відс.), у статутні фонди передано 6,7 відс. видатків.
Слід зазначити, що для фінансування з бюджету розвитку в місті планується велика кількість об'єктів, які в кінцевому результаті не фінансуються. Так у 2012 році, крім видатків на проведення експертної оцінки землі та внесків у статутні фонди підприємств, заплановані капітальні видатки, видатки на ремонт, реконструкцію і будівництво 229 об'єктів, видатки проведено по 158, або 69 відс. від запланованої кількості, у 2013 році – 76 об'єктів, з них фінансувались – 40 (52,6 відс.), за 9 місяців 2014 року – із 76 запланованих об'єктів профінансовано 36 (47,4 відсотка). Наразі (станом на перше грудня) залишок в бюджеті розвитку Ужгорода сягає 65,4 мільйони гривень.
Прес-служба Закарпатської ОДА


Про Захід