Благодійні акції грудня: допомога військовим і подарунки дітям

Опубліковано:





У другу неділю грудня Україна відзначає День благодійництва. Це свято запровадив Президент Віктор Ющенко ще у 2007.

Цьогоріч обставини в Україні склалися так, що привітати з Днем благодійництва можна набагато більше людей, ніж будь-коли раніше. Постійно на Закарпатті проводять все нові й нові акції: все, щоб допомогти військовим у зоні АТО. Не забувають і про інших людей, які потребують підтримки, зокрема дітей-сиріт та безпритульних.

Долучитися до благодійних акцій можна щодня, але у передсвятковий час це, напевно, зобов`язаний зробити кожен із нас. Саме тому “Про Захід” зібрав волонтерські проекти, завдяки яким закарпатці можуть стати благодійниками впродовж цього місяця.

Ярмарки, чаювання та генд-мейдові маскувальні сітки – все на підтримку військових

Разом із ярмарками, фото-акціями, та чаюванням у центрі міста волонтери “Руху підтримки закарпатських військових” організували у соцмережі “Фейсбук” благодійний аукціон

Поторгуватися там можна за дуже цікаві речі: рідкісні видання, полотна відомих і невідомих художників, колекційні монети, ікони. Крім лотів, які порадують любителів мистецтва, є і більш практичні “товари”. Наприклад, можна придбати теплі светри, оригінальний настінний годинник, вазу для олівців, горнятко для кави тощо.

“Більше Вам не доведеться мчати по крамницях у пошуках ексклюзивних подарунків рідним та друзям до свят. Тепер усе на вас чекає на Митрака, 13! Купа нових унікальних робіт, ціни просто смішні, а отримані кошти – на оптику для віськових. Збирайте гроші і не витрачайте на шанхайський непотріб, коли є одвічні цінності!”, – пишуть організатори аукціону на сторінці у Фесбуці.
Волонтери влаштовують чергування і в ужгородських супермаркетах. На вході закликають відвідувачів підтримати закарпатських бійців АТО продуктами, засобами гігієни, ліками тощо. Зібрані товари відправляють на Схід.

Допомогти військовим вирішили студенти Мукачівського гуманітарно-педагогічного коледжу. Вони власноруч плетуть маскувальні сітки для бійців 128 гірсько-піхотної бригади. Щоб їхня ініціатива продовжувалася, студенти роблять своєрідний флеш-моб: передають естафету іншим вишам.

Депутати, бізнесмени і зірки – продаються всі!

До 5 грудня всі охочі можуть долучитися до ще одного аукціону – “Купи зустріч”. Його на Закарпатті проводять уже вшосте. Цього разу можна придбати побачення з понад півтисячею учасників, серед яких – народні депутати, губернатор області, відомі гурти. Організатори вирішили, що вилучені кошти розділять: 50% віддадуть на потреби дітей-сиріт, інші 50% – на підтримку військових в АТО.
“Популярність цієї акції доводить, що люди готові жертвувати на хороші справи, але, по-перше, їх треба якось зацікавити, по-друге, все мусить бути прозоро і чесно. Саме тому ми завжди викладаємо всі звіти у мережу, де з ними може ознайомитися будь-хто. Сподіваюся, цього разу до аукціону долучиться ще більше людей, адже і завдання в нас подвійне”, – розповідає один із організаторів Денис Ман.

Миколай передає подарунки через студентів

До підтримки дитячих будинків перед Святом Миколая долучається і Профком студентів УжНУ. Голова організації Ростислав Головчанський каже, що зараз на всіх факультетах оголосили збір дитячих речей, іграшок, солодощів, а 16 грудня подарунки будуть розвозити у 2-3 дитячі будинки.
“Така акція для нас є традиційною. Кожного року перед Днем святого Миколая студенти стають Миколайчиками для десятків діток, які позбавлені батьківської опіки. Ми хочемо, щоб всі малята у цей день відчули тепло й опіку”, – каже Ростислав.

19 грудня масштабне свято влаштовують для всіх ужгородців. Містом розгулюють сотні Миколайчиків, а підсумком акції зазвичай стає вручення подарунків маленьким пацієнтам Ужгородської міської дитячої лікарні.
Крім тих закарпатських проектів, про які ми згадали, існує ще чимало невеличких акцій, до яких можна долучитися. Не забувайте, що благодійність не завжди потребує великих капіталовкладень, але завжди дає шанс суспільству стати кращим.

“Про Захід”


Про Захід