Берегівчанам презентували виставу-трагіфарс

Опубліковано:

 2 грудня у Берегові трупа Закарпатського обласного угорського драматичного театру під керівництвом директора Національного угорського театру Аттіли Віднянського презентує виставу-трагіфарс під назвою “Перепоховання Золтана”.

В ній йдеться про трагічну історію, що відбулася у закарпатському селі, розділеному навпіл кордонами. Мова йде про Нижні та Верхні Селменці, колись одне село, яке після Другої світової війни опинилося по обидва кордони — між Радянським Союзом та Чехословаччиною.
У виставі головний герой Золтан потрапляє до Гулагу, а його наречена чекає його. Згодом дівчина помирає. А Золтан на все життя залишається холостяком і має лише єдине бажання — бути похованим там, де покоїться прах його коханої, по той бік кордону…

Автор п'єси Міклош Зелеї каже, що ця історія вигадана, але має під собою реальне історичне підґрунтя. Угорський поет і письменник досліджував історію “сіл-близнюків” близько 20 років, збирав документи та написав книгу про розділені Селменці. Він також став на чолі руху за те, аби тут відкрили кордон для вільного перетину. Лише у 2005 році у Селменцях було відкрито такий перехід для спрощеного перетину.

Прем'єра вистави вже пройшла з успіхом на сцені Національного угорського театру в Будапешті. Тепер є можливість побачити її й на Закарпатті. Початок о 18.00.


Про Захід