Соціум

В Ужгороді говоритимуть про збереження архітектурних пам'яток в Україні

У вівторок 27 березня в кафе-музеї "Під замком" відбудеться перегляд документальної стрічки “Зберегти не можна зруйнувати” та обговорення проблеми збереження архітектурних пам'яток в Україні.

“Зберегти не можна зруйнувати” — фільм, який порушує проблему зникнення архітектурних пам'яток по всій Україні. Фільм знімався як частина проекту “Ctrl+S Закон на захисті культурної спадщини”.

Режисер Павел Сироменко (Pavel Siromenko) та сценаристка Татьяна Омельченко побували в 9-ти історичних містах, які за останні роки втратили в цілому сотні пам'яток архітектури: у Києві, Дніпрі, Полтаві, Одесі, Львові, Ужгороді, Івано-Франківську, Запоріжжі та Харкові. Вони провели інтерв'ю з 50-ма експертами — від жителів міст і активістів до мерів та міністрів, наприклад, взяли коментарі у мера Львова Андрія Садового та міністра культури України Євгена Нищука. Також поспілкувалися із зарубіжними експертами з Німеччини, Польщі, Росії. 

Серед ужгородських експертів фільму – художниця, урбаністка, дослідниця архітектури Ліна Дегтярьова, юристка Наталія Майстренко та активістка Маріанна Собран.

Проект представлятимуть:
???? керівниця проекту “Ctrl + S. Закон на захисті культурної спадщини України”, нащадок Бекетових і Алчевських Олена Рофе-Бекетова Ребека Бека (Elena Rofe)
???? режисер фільму Павло Сироменко;
???? депутатка Харківської міської ради, голова депутатської групи “Охорона культурної та архітектурної спадщини Харкова” Горошко Олена (Goroshko Olena);
???? провідний архітектор АСМ2 ТОВ "Інститут Харківпроект", архітектор-реставратор, Лауреат Держпремії в галузі архітектури за 2011 рік (Стадіон "Металіст"), членкиня ГО UFC Katerina Kublicka
Модератор обговорення – адміністратор проекту Андрей Андреев

Автори зафіксували на камеру 150 архітектурних пам'яток, що само по собі вже є унікальним документом епохи — так багато, що не всі їх вдалося помістити у фільм. 

До або після показу (фільм триває 40 хвилин) можна буде отримати коментар авторів про те, як створювався фільм, про складнощі при зйомках, дізнатися в організаторів проекту “Ctrl + S. Закон на захисті культурної спадщини України” про його майбутнє, про юридичні тонкощі, які присутні в цій сфері, які зміни в проекті відбулися з часу проведення прес-конференції в грудні 2017 року.

А, найголовніше, команда проекту пропонує обговорити шляхи вирішення проблеми, в загалі, та які дії можуть бути зроблені в екстрених ситуаціях, що складаються навколо пам'яток архітектури.

Проект “Закон на захисті культурної спадщини України” був представлений БО “Благодійний фонд “Харків з тобою” в рамках “Програми сприяння громадської активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна) та реалізується Pact в Україні. Зміст релізу проекту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) чи уряду США.

Час:  з 17:30 по 19:30.

 Вхід вільний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 5 = 4