Як поводитися з феєрверками?

Опубліковано:

 3вісно, найбільша кількість пожеж вiд пiротехнiчних виробів припадає на період святкування Нового року та Різдва Христового.

3 чого ж почати? Виникає одразу кілька запитань: де ви будете проводити феєрверк, які піротехнічні вироби використовуватимете i яким чином організуєте його показ?

Спершу необхідно вибрати мicце для феєрверка. В iдеалi це має бути відкрита, велика за розмiрами територiя. Це може бути двiр, галявина – вiльнi вiд дерев i будiвель. Передусiм треба уважно оглянути обране мiсце й переконатись у тому, що поблизу немає (у paдiyci 50 мeтpiв) пожежонебезпечних об'єктів, автотранспорту, дерев'яних споруд чи гаражів i т. iн. Якщо феєрверк проводиться за містом, поблизу не повинно бути опалого листя, xвoї, cyxoї трави чи ciнa, тобто того, що може зайнятися від випадкових іскор.

Потрібно заздалегідь продумати, де перебуватимуть глядачі, як забезпечити їм гарний i безпечний огляд феєрверку. Для цього розмiстiть їx на вiдстанi 15 – 20 метрів вiд пускового майданчика феєрверку, обов'язково з навiтряної сторони, щоб вітер не зносив на них дим i недогарки
Вiд розмірів майданчика залежить, яку пiротехнiку ви зможете безпечно використовувати. Це феєрверки наземної дії: петарди, хлопавки, вогнянi млинки, та ні в якому разi не можна запускати вироби, що летять угору, наприклад ракети. Користуватися ними поруч iз житловими будинками та iншими будiвлями категорично забороняєrься з протипожежних міркувань.

Приступаючи до роботи з будь-якими пiротехнiчними виробами, уважно ознайомтесь з iнструкцiями для їх застосування. Купувати пipoтехнiчнi вироби мають право лише дорослi, дiти можуть користуватися ними тiльки пiд наглядом батьків.

Пам'ятайте, що цiна та безпека пiротехнiчних виробiв – речi взаємопов'язанi. У разi купiвлi рiзної розважaльної пiротехнiки надавайте перевaгy вiдомим на українському ринку виробникам.

Ось загальні правила, якi необхiдно виконувати.

Не можна:

носити пiротехнiчнi iграшки в кишенях;
спалювати їx у багатті;
розбирати вироби i піддавати їх механiчним впливам;
працювати з пipoтexнiчними виробами в нетверезому cтані;
курити пiд час роботи з пiротехнiкою.
Iншi поради:

зберiгайте пiротехнiчнi вироби в недоступному для дiтей мiсцi;
не допускайте вiдкритого вогню в примiщеннi, де зберiгаються вироби;
розташовуйте їх далi від нагрiвальних пpиладiв.


Про Захід