У Берегові наркоторговець “загримить” за ґрати на 6 років

Опубліковано:

 За збут наркотиків та психотропних речовин 31-річний чоловік, за вироком суду, потрапив до в'язниці на 6 років, а його 19-річна спільниця звільнена від відбування покарання з іспитовим строком.

31–річний мешканець міста Берегово на ім'я Юрій обрав для себе незаконний промисел, яким заробляв на безбідне проживання. Чоловік організував свій бізнес, суть якого полягала у продажі берегівчанам наркотичних та психотропних засобів. Однак проіснував цей ґешефт недовго…

Берегівським оперативникам карного розшуку стало відомо про те, що Юрій незаконно зберігає та продає наркотичні та психотропні засоби. Перевіряючи інформацію, оперативники виявили також, що чоловік має спільницю – 19-річну берегівчанку на ім'я Рената.
В ході проведення оперативних та слідчих дій стражам порядку Берегівщини вдалося встановити обставини незаконного промислу парочки.

Юрій влітку 2013 року по місцю свого проживання зберігав наркотичні засоби марихуану та психотропну речовину метамфетамін та амфетамін, які завбачливо розфасував на “дози”. В домовлений заздалегідь день, у вечірній час Юрій перевіз наркотики із свого будинку до одного з барів міста Берегово, де на нього вже чекала молода спільниця, якій він передав одну дозу метамфетаміну для подальшої реалізації серед мешканців міста. Спільниця того ж таки вечора знайшла покупця – молоду жінку, якій продала отриманий від Юрія метамфетамін за 500 грн.

Продовжувати свій наркобізнес парочці завадили правоохоронці. Юрій, здогадуючись про те, що ним цікавиться міліція, намагався уникнути кримінальної відповідальності, тому заховав решту наркотичної та психотропної речовини в автомобілі товариша, за сидінням. Однак це йому не допомогло. Берегівським оперативникам вдалося затримати наркоділка із спільницею та вилучити наркотичні та психотропні засоби.

В ході слідчих дій було вилучено біля 10 г. марихуани та біля 3 г. метамфетаміну. По ціні чорного ринку, вчасним реагуванням правоохоронцям вдалося завадити збуту наркотичної та психотропної речовини на суму біля 3200 грн.

За вказаним фактом обом спільникам слідчий Берегівського райвідділу міліції оголосив про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст.307 ч.2 Кримінального кодексу України (Незаконне придбання, зберігання, перевезення з метою збуту психотропних речовин та особливо небезпечних наркотичних засобів, а також збут психотропних речовин, вчинений повторно). За це передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією майна.
Кримінальне провадження, після виконання ряду слідчих дій та експертиз, було направлено до суду.

Суд упродовж кількох судових засідань детально розглянув матеріали справи, вивчив покази учасників і виніс вирок. Юрія засудили до 6 років позбавлення волі, а Ренату суд звільнив від відбування призначеного покарання, якщо вона протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов'язки.

– Наркотики – це соціальне зло, тому їх розповсюдження на території району та міста є неприпустимим, – зауважив начальник Берегівського райвідділу міліції підполковник Микола Куриця. – Разом з тим законом передбачено, що особа, яка добровільно здала наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги і вказала джерело їх придбання або сприяла розкриттю злочину, звільняється від кримінальної відповідальності.

Яна Денисюк
Берегівський РВ УМВС


Про Захід