Студентам нагадали, які вони мають права

Опубліковано:

17 листопада українська молодь відзначила Міжнародний День студента. На Закарпатті його святкують впродовж всього тижня. У вишах проводять конференції, вечори, а вчора, 27 листопада, в Ужгороді відбувся конкурс “Кращий студент” краю.

Молодіжне крило УДАРу теж приєдналося до вітань студентів: 17 листопада майже всі члени “молодіжки” опублікували свої побажання у соціальних мережах, а днями активісти поширили листівки, за допомогою яких нагадали студентам їх права.

Серед того, на що може законно претендувати кожен студент, наприклад, право їздити громадським транспортом за пільговими цінами, поселитися у гуртожиток, отримати додаток європейського зразка до диплому, знати про критерії оцінювання перед початком іспиту чи заліку.

Крім того, у листівках зазначено, що адміністрація вищого навчального закладу не має права примушувати студентів прибирати гуртожитки, навчальні приміщення, здійснювати благодійні внески на рахунок вишу, стягуват зі студента гроші за відсутність на парах.

Водночас кожен студент має два обов`язки: виконувати навчальний план і дотримуватися розпорядку навчального закладу.

“У рамках соціальної кампанії УДАРної молоді “Знай свої права” ми вирішили привітати студентів саме таким способом – поширивши цю корисну пам`ятку. Більшість молоді не користується своїми правами, які дає їм навчання у виші, через те, що просто не знає їх. Сподіваюся, ці листівки допоможуть стати спудеям обізнанішими та наполегливішими, коли йтиметься про порушення їх прав”, – каже керівник закарпатської УДАРної молодіжки Денис Ман.
Він наголосив, що УДАРна молодь готова захищати інтереси студентів, і кожен може звернутися по допомогу за адресою: Ужгород, Капушанська, 1 або зателефонувати: 066 28 62 000.


Про Захід