Про імпорт, який наповнює країну товарами, а бюджет – податками

Опубліковано:

 До державної скарбниці протягом жовтня 2014 року Чопською митницею Міндоходів перераховано понад 289 млн грн податків. Загальні обсяги перерахувань жовтня поточного року є більшими відносно жовтня 2013 року на 62,3%.

Основні характеристики імпорту відносно вересня 2014 року: зросли вартісні показники обсягу оподаткованого імпорту з майже 55 млн дол. США до понад 68 млн дол. США при зростанні вагових показників з близько 29 тис. до 36 тис. тонн; обсяги нарахованих митних платежів зросли з 193,5 млн до 239 млн грн; рівень середньої митної вартості одиниці ваги оподаткованого імпорту аналогічний вересню поточного року й складає близько 1,9 дол. США за 1 кг.

У товарній структурі імпорту, який не тільки забезпечував ринок продукцією, а й наповнював бюджет, можна виокремити три групи товарів, які ввозились в Україну в зоні діяльності Чопської митниці Міндоходів. До першої групи відносяться товари, які не виробляються в країні; до другої – товари, призначені задовольняти внутрішній попит, який не покривається вітчизняним виробництвом за кількістю, асортиментом і якістю; до третьої – деталі і комплектуючі, імпорт яких пов'язаний з участю країни в міжнародній кооперації виробництва.

В жовтні найбільше до бюджету було стягнено податків з нафтопродуктів – 53,7 млн грн, телефонних апаратів – майже 11 млн грн та шин – понад 10 млн грн.

З початку жовтня в Україні розпочався опалювальний сезон, тому надзвичайно актуальним стало енергозбереження та енергоефективність. Виходячи з об'єктивних оцінок у паливно-енергетичному комплексі, на територію України активно імпортувались котли для опалення, які крім усього іншого принесли бюджету майже 5 млн грн податків сплачених на рахунки Чопської митниці Міндоходів.

Наразі Чопська митниця Міндоходів залишається однією з найпотужніших на Західному кордоні по об'ємах перевезень експортно-імпортних та транзитних вантажів як залізничним, так й автомобільним транспортом. За січень-жовтень поточного року через пункти пропуску митниці пропущено понад 20,4 млн тонн вантажів.

Інформаційно-комунікаційний відділ
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області


Про Захід