27 листопада в Ужгороді боротимуться зі СНІДом

Опубліковано:

 27 листопада, о 10.00 в обласному Центрі профілактики та боротьби зіСНІДом (Ужгород, вул.Другетів, 72) відбудеться прес-конференція присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

Із представниками ЗМІ спілкуватимуться головний лікар І.С. МИРОНЮК та активісти громадських організацій, які розкажуть про акції, що заплановані до 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Окремо йтиметься про ситуацію із захворюваністю як в Україні, так і в нашій області, про забезпечення необхідними медпрепаратами пацієнтів із ВІЛ/СНІДом та інше.

ДОВІДКОВО:
5 червня 1981 Американський Центр контролю над захворюваннямизареєструвавновухворобу – СНІД (синдром набутогоімунодефіциту).
Всесвітній день боротьбизіСНІДомвпершевідзначався 1 грудня 1988 після того, як на зустрічіміністрівохорониздоров'явсіхкраїн пролунавзаклик до соціальноїтерпимості і розширенняобмінуінформацією з ВІЛ / СНІД.
Щорічно заходи 1 грудня, коли відзначаєтьсяВсесвітній день боротьбизіСНІДом, служатьзміцненнюорганізованихзусиль по боротьбі з пандемією ВІЛ -інфекції та СНІДу ,щорозповсюджується по всіхрегіонахсвіту. Організованізусилляспрямовані на зміцненнягромадськоїпідтримкипрогрампрофілактикирозповсюдження ВІЛ / СНІД, а також на організаціюнавчання та наданняінформації з усіхаспектів ВІЛ / СНІД.
У 1996 році ООН створила союз шести всесвітніхорганізацій, якийбув названий СпільноюпрограмоюОб'єднанихНацій з проблем ВІЛ / СНІДу (UNAIDS) . Програмаоб'єднує як спонсорівцьогоспільного проекту Дитячий фонд ООН, Програму ООН з розвитку, Фонд ООН з питаньнародонаселення, Організацію ООН з питаньосвіти, науки і культури ( ЮНЕСКО), Всесвітнюорганізаціюохорониздоров'я (ВООЗ ) і Світовий банк.
UNAIDS підтримуєдовгостроковіглобальніпроекти з профілактики ВІЛ -інфекції та СНІДу ; допомагаєборотьбі за права людининезалежновід ВІЛ- статусу , здійснюєдопомогукраїнам у всьомусвіті за допомогоюпроведеннянавчання заходам профілактики , підтримкидосліджень з питань ВІЛ / СНІДу та роботи з програмамирозширенняміжнародного фронту боротьби з ВІЛ / СНІДом. Всесвітній день боротьбизіСНІДом став щорічноюподією в більшостікраїн.
Хоча 1 груднявизначений як дата для проведення дня, в багатьохспівтовариствахорганізовується ряд заходів, щопроводятьсяпротягомтижнів і днів до і післяофіційногосвяткування.
Символом боротьбизіСНІДом є червонастрічка, жоднаакція в ційобласті не обходиться зараз без неї. Цястрічка як символ розумінняСНІДубула задумана навесні 1991 року. Їїідеяналежить художнику Франку Муру . Він жив в провінційномумістечку штату Нью -Йорк, де сусіднясім'я носила жовтістрічки, сподіваючись на благополучнеповерненнясвоєї дочки – солдата з Персидської затоки.
Стрічки як символ з'явилисявпершепід час Війни в Затоці. Зеленістрічки , схожі на перевернуту букву “V”, стали символом переживань , пов'язаних з вбивствамидітей в Атланті. Художник вирішив, щострічкамогла бути метафорою і для СНІДутеж. І червонастрічказавоювалавеличезнупопулярність як символ співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу.


Про Захід