З 1 грудня – нова форма податкової накладної з ПДВ

Опубліковано:

 Оновлена форма податкової накладної та Порядок її заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року № 957 та набудуть чинності з 1 грудня 2014 року.

До форми податкової накладної додано графу 9 (тепер замість 12 їх стало 13). Нову графу передбачено для відображення обсягів постачання без урахування ПДВ, що підлягають обкладенню ПДВ за ставкою 7%. До розрахунку коригування додано графу 11 – для зазначення обсягів постачань, які обкладаються ПДВ за ставкою 7%, що підлягають коригуванню. В іншому форма податкової накладної (крім зміни наказу у графі “Затверджено”) не змінилася. Як і раніше, у лівому верхньому кутку є спеціальні поля, де потрібно вибрати вид податкової накладної, яка оформляється, – паперова чи електронна, і зазначити, чи підлягає вона реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Проте з 1 січня 2015 року усі податкові накладні будуть електронними і такими, що підлягають реєстрації в ЄРПН.

До порядку заповнення податкової накладної також внесено зміни, які деталізують заповнення окремих її реквізитів, зокрема:

– при постачанні товарів/послуг філіям (структурним підрозділам) платника в рядку для зазначення покупця разом із найменуванням головного підприємства потрібно вказувати також найменування філії (структурного підрозділу), яка виступає покупцем у договорі від імені головного підприємства. Раніше була тільки норма про зазначення в рядку для продавця двох найменувань;

– при постачаннях, які звільняються від обкладення ПДВ згідно п. 197.2 Податкового кодексу, у графах для зазначення найменування та адреси покупця наводяться найменування або П.І.Б. покупця та адреси дипломатичної місії або місця проживання фізосіб із числа дипломатичного персоналу або членів їхніх сімей, а в рядку для зазначення ІПН проставляється умовний ІПН “400000000000”;

– при постачаннях на експорт у рядку для зазначення покупця потрібно ставити найменування П.І.Б. нерезидента, у рядку для адреси вказати країну, у якій нерезидент зареєстрований, у рядку для ІПН – умовний ІПН 300000000000. Раніше проставлявся ІПН “400000000000”;

– при умовних постачаннях у рядках, призначених для даних покупця (крім умовного ІПН “400000000000”), зазначаються свої дані. Звертаємо увагу: тепер у п. 11 Порядку № 957 написано, що якщо цим пунктом не прописано порядку заповнення будь-яких даних покупця, то такі рядки заголовної частини податкової накладної взагалі не заповнюються.

Усі положення, що стосуються паперових податкових накладних і реєстру виданих та отриманих податкових накладних, залишилися в силі.

Інформаційно-комунікаційний відділ
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області


Про Захід