Зими на Закарпатті стали теплішими

Опубліковано:

 Середня температура повітря зимового сезону зросла на 0,8 градуса. Про це сьогодні, 24 листопада, під час відкритої лекції “Зміна клімату в світі та в Україні: базові терміни, обґрунтовані факти, прогнозовані сценарії” в Ужгородському прес-клубі експерти розповіли експерти ГО “ФОРЗА”.

За словами Наталії Волошин, за даними досліджень, наразі у Закарпатській області середня температура повітря зимового сезону зросла на 0,8 градуса. Середня температура повітря літнього сезону зросла на 1,4 градуси.

“Значно збільшилася кількість днів у літньому сезоні, коли середньодобова температура перевищує 25 градусів”, – додала Н. Волошин.

Як розповіли представники ГО “ФОРЗА”, наразі у Рахівському районі готують стратегію адаптації району до змін клімату. Це перша така стратегія в Україні, яка може бути застосована і для інших районів.

Відкрита лекція проводилася в рамках проекту LOC-CLIM-ACT: МІСЦЕВІ ДІЇ ЩОДО ВПЛИВУ КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН Програми Сусідства і Партнерства ЄС HUSKROUA за співфінансування Європейського Союзу.Основною метою проекту LOC-CLIM-ACT є підвищення на місцевому рівні готовності до дій з реагування на надзвичайні ситуації в результаті впливу кліматичних змін

Цілі проекту:

1. Посилення обізнаності та знань щодо дій з попередження, пом'якшення та адаптації до впливу кліматичних змін на місцевому рівні.

2. Започаткування механізмів стимулювання й підтримки місцевих дій щодо надзвичайних лих, пов'язаних із впливом кліматичних змін.


Про Захід