Голова ОДА: ті міста і райони, які не впораються з енергоощадними проектами, втратять субвенцію

Опубліковано:





Голова Закарпатської ОДА Василь Губаль неодноразово наголошував на потребі якомога серйозніше поставитися до виконання проектів енергоощадності й енергозаміщення, кошти на які виділяються у рамках субвенції з державного бюджету.

Близько 14 мільйонів і 600 тисяч гривень державної субвенції були порівну розподілені між районами Закарпаття для виконання проектів енергозаміщення й енергоощадження – з метою передовсім скоротити споживання газу для опалення, облаштувавши твердопаливні системи й загалом економити ресурси.
Власне, мова не лише про те, аби поступово “злізти з газової голки” – відмовитися від ресурсу країни-агресора, а й щоби економити кошти та забезпечити якісне опалення в установах бюджетної сфери: передовсім школах та дитсадочках.

Аби вивчити, як просуваються справи з конкретними об'єктами на місцях, голова ОДА Василь Губаль скликав селекторну нараду з представниками міст і районів області.

Передовсім керівник вислухав райони, де є проблеми зі згаданими проектами. Чи не найбільше нарікань на Берегово – там досі не зрушило з місця використання субвенцій, а значить, не стартувати і роботи. Місто доповідає, що нарешті виділили 192 тисячі співфінансування на котельню з міського бюджету, втім, голова краю наголосив: мали стартувати раніше і вже досягти перших результатів.

Василь Губаль зазначив: якщо станом на найближчу п'ятницю зрушень і справжнього, а не декларативного, початку робіт не буде, субвенцію віддадуть в ті міста чи райони, де ставляться відповідальніше до таких важливих справ.
Тим часом Мукачево, де теж спостерігалися певні затримки, доповідає: для НВК “Гармонія” проект готовий, розпочаті підготовчі роботи, виконавцям виділений аванс, а для облаштування опалення в гімназії на кінцевій стадії готовності проектна документація.

Тячівщина звітує: для котельні школі у Тересві вже залитий фундамент, роботи тривають, справа під контролем. На Воловеччині ж у школі у Верхніх Воротах завершені підготовчі роботи, до 4 грудня мають бути встановлені котли, а повністю завершити і запустити оновлену дров'яну котельню планують до середини грудня

Що ж до Хустщини, то там тривають роботи в трьох сільських школах. Уже виконана реконструкція в Олександрівці коштом районного бюджету, за гроші субвенції завершують у Копашневі та працюють в Золотареві. Представники району готові подати проект на котельню в Драгові і клопотати про додаткове виділення на неї коштів субвенції з держбюджету.

Керівник області доручив як тим районам і містам, де є затримки, так і тим, у кого процес іде жвавими темпами, не лише звітувати, а й звертатися до всіх причетних служб для оперативного реагування та сприяння. Та ще раз наголосив відповідальним на місцях – з тими, хто не впорається, розмова вже не обмежиться попередженнями.

Найпроблемніші об'єкти у найближчі дні голова ОДА відвідає з фахівцями й на 12.00 цієї п'ятниці буде прийняте рішення – чи варто, врахувавши темпи робіт і затримки та проблеми, які допустили місцеві керівники, перерозподіляти субвенцію.

Щодо тих, хто на впорається – буде пропозиція для сесії обласної ради замість них спрямувати субвенцію містам і районам, які вдало виконали завдання і готові результативно взятися за інші проекти.

Варто наголосити: область зобов'язана належно й у повному обсязі використати кошти субвенції з держбюджету у 2014-му році, інакше буде змушена повернути їх у Київ, й у подальшому мати проблеми з клопотаннями про виділення цільових грошей. Державна субвенція – це можливість для міст і районів оновити системи теплопостачання в бюджетній сфері й відтак економити ресурси, маючи якісне тепло. Саме тому роботи на об'єктах, фінансованих цими цільовими коштами – на контролі голови ОДА.
Прес-служба Закарпатської ОДА


Про Захід