В Ужгороді придумали, як реформувати податкове законодавство

Опубліковано:





Сьогодні, 24 листопада, в Ужгородському прес-клубі представили нову концепцію реформування Податкового законодавства в Україні. Розробили її науковці Ужгородського національного університету.

“70% економіки України тепер – у тіні. Все через те, що основні принципи і функції оподаткування порушені. Ми пропонуємо внести такі зміни в оподаткуванні, аби підприємці не ховалися та чесно все сплачували”, – каже викладач кафедри обліку й аудиту Вікторія Слюсаренко.

Основні кроки, які пропонують зробити у реформуванні Податкового кодексу, – скасувати податок на додану вартість, єдиний соціальний внесок, встановити податок на прибуток юридичних осіб у розмірі 12%, зменшити кількість груп підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, до трьох.

Студент 5 курсу економічного факультету Михайло Попович розповідає, що такі зміни дозволять зробити систему прозорою і зрозумілою, а за рахунок зменшення кількості податків та їх розміру – дозволять вивести економіку з тіні та наповнити бюджети всіх рівнів.

Координатор молодіжного крила УДАРу Денис Ман каже, що концепція, яку розробили науковці, – це крок до зміни економічного становища України. За словами Дениса, законодавство має створюватися саме таким чином: спочатку фахівці розробляють базу, а потім влада втілює її в життя.

“Закарпатський УДАР завжди відстоював права усіх категорій громадян. Мова йде не лише про великі бізнес-структури, а й про звичайних підприємців. Зараз ми маємо двох народних депутатів, котрі, незалежно від комітетів, в які входитимуть, будуть захищати інтереси закарпатців. Тому, якщо нова концепція успішно пройде широке обговорення, народні депутати Валерій Пацкан та Роберт Горват можуть взятися за її просування”, – каже Денис.

Щодо обговорення, то воно заплановане на 3 грудня. Саме тоді у ректораті УжНУ відбудеться Перша Міжнародна науково-практична конференція з наукового реформування.

Про Захід

 

 


Про Захід