Японія інвестуватиме в економіку Закарпаття

Опубліковано:

 Японія готова інвестувати в проекти енергозбереження на Закарпатті
На Закарпаття з робочим візитом прибув Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі. Сьогодні він провів зустріч з головами обласної державної адміністрації Василем Губалем та обласної ради Володимиром Чубірком.

Посол Японії працює в Україні всього кілька тижнів. І перша його поїздка в регіони нашої країни – саме на Закарпаття. Дипломат каже, що тут успішно працюють японські інвестори, тому досвід їх роботи для подальшого залучення інвестицій для нього дуже цікавий. “Я приємно вражений красою вашого краю.

Три роки тому, коли Японія постраждала від цунамі, ми отримали чимало дитячих малюнків із Закарпаття і це стало своєрідною підтримкою для нас. Я знаю, що у ваших містах висаджено сакури, і надалі їх продовжують висаджувати. Вони є символом нашої дружби. І для нашої країни важлива така гуманітарна співпраця”, – звернувся до керівництва області Шігекі Сумі.

Дипломат зазначив, що Японія всіляко підтримує Україну в цей непростий час, в тому числі фінансово. Так, минулого тижня урядом країни прийнято рішення про виділення шести мільйонів доларів допомоги для відновлення зруйнованої інфраструктури на Сході України. Також Шігекі Сумі каже, що Японія зацікавлена і в нових інвестиціях, в тому числі завдяки позитивному досвіду, в економіку Закарпаття. “Я в першу чергу ставлю за мету своєї діяльності покращення наших взаємовідносин. Ми хочемо залучати нові інвестиції в Закарпатську область, адже компанія “Ядзакі” засвідчує про те, що у вас можливо ефективно працювати. Зацікавленість інвестувати висловлюють представники малого та середнього бізнесу, адже вони можуть оперативніше приймати рішення про початок роботи в новому регіоні”, – розповів посол.

Василь Губаль насамперед подякував послу за те, що він мав можливість відвідати наш край. Також висловив вдячність за підтримку Японією нашої країни у такий нелегкий час. “Ми готові до співпраці в галузях економіки та культури. І зацікавлені в інвестиціях в наш край. З своєї сторони гарантуємо прозорість та відкритість, відсутності бюрократичних перепон. Окрім того для сприяння інвесторам ми плануємо відкрити при обласній адміністрації та обласній раді “Клуб інвесторів”. Ця структура буде залучати до роботи управлінців, дипломатів, потенційних інвесторів. І вона сприятиме представникам іноземного бізнесу, які планують вкладати гроші в економіку Закарпаття”, – зазначив керівник краю.

Володимир Чубірко вважає, що рівень співпраці Закарпаття та Японії можливо покращити і завдяки співпраці в гуманітарній сфері, і сфері державного управління. ” Японія має колосальний досвід в розбудові демократичних інституцій. Для нас є дуже важливим ваші напрацювання в побудові системи ефективного державного управління. Це стосується і системи управління на рівні громад. Для нашої економіки важливі новітні технології, якими володіє ваша країна, а також цікава модель ведення бізнесу, яка є однією з кращих в світі”, – звернувся до посла керівник облради.

Керівництво області також запропонувалодипломатуналагоджувати співпрацю в галузі енергозбереження. На що отримали запевнення від дипломата в повній підтримці. “Наша країна цьому питанню приділяє надзвичайно велику увагу. Для населення – це чи найважливіше завдання. Готові ділитися досвідом, готові інвестувати. Запрошуємо делегацію Закарпаття в наш край для того, щоби вивчали наші технології в цій галузі”, – запропонував Шігекі Сумі.
Насамкінець дипломат повідомив, що наступний візит на Закарпаття планує здійснити весною, коли в краї квітнутимуть сакури.

Прес-служба Закарпатської облради


Про Захід