Цьогоріч у Ярмарку вакансій взяли участь понад 10 підприємств

Опубліковано:

 19 листопада в Ужгородському районному центрі зайнятості відбувся щорічний Ярмарок вакансій та засідання круглого столу з питань працевлаштування осіб з обмеженими можливостями, на якому обговорювалася ситуація, що склалася на сучасному ринку праці та проблеми, які виникають при працевлаштуванні інвалідів.

У Ярмарку вакансій взяли участь понад 10 підприємств, установ та організацій. Серед них, зокрема, були такі великі заводи як “Jabil”, “Jadzaki”, “Унгвайер”, “Росс Україна” та інші. Окрім того, представлено було і Ужгородський міський військовий комісаріат. Під час заходу відвідувачі отримали найактуальнішу інформацію про стан справ на Ужгородській районній біржі праці.

Так, за словами директора Ужгородського районного центру зайнятості Віктора Ледіди, наразі на обліку у центрі перебуває 354 безробітні. При цьому районна біржа праці пропонує їм 270 вакансій, а місто Ужгород — 250. “Це 520 робочих місць на 354 шукачів. Практично кожен зможе знайти роботу”, – запевнив Віктор Ледіда. Розповів керівник центру і про ситуацію з переселенцями. Так, на обліку тут перебуває лише четверо біженців зі Сходу України. Як пояснили працівники центру зайнятості багато таких людей хотіли б зареєструватися на біржі, але не можуть цього зробити через відсутність необхідних документів. Тож їм надаються виключно консультативні послуги.

Надали слово і представнику Ужгородського військового комісаріату Петру Невеселому. Він запросив всіх молодих чоловіків віком від 18 до 40 років на строкову службу за контрактом і зазначив, що всі військові гарантовано отримуватимуть заробітну плату від 2200 до 4500 гривень. Він запропонував хлопцям йти служити до 128-ї механізованої бригади, що дислокується у місті Мукачеве. Втім, не виключив імовірності потрапити у зону АТО: “Відрами там кров не проливають. Небезпека є. Але і це комусь треба робити. Всі солдати у зоні АТО отримують по 7 тисяч, тобто подвійний оклад, можуть лікуватися окрім звичайних цивільних лікарень у військових шпиталях. Їм забезпечується безкоштовне харчування на час операції. Окрім того це і вирішення житлового питання”, – охарактеризував перспективи строкової служби Невеселий Петро.

Щоправда в місті Ужгород “житлове” питання поки позитивного вирішення не мало. Зате у Мукачеві, за словами Петра Невеселого, декілька років тому таки закупили 300 квартир і роздали їх різним військовим, у тому числі і контрактникам. Жінок, втім, армія наразі не потребує.

Далі присутні перейшли до активного спілкування та могли дізнатися про актуальні робочі місця на підприємствах району, умови праці, можливості перекваліфікації. Роботодавці, в свою чергою, змогли безпосередньо поспілкуватися з мешканцями району, які планують знайти нову роботу. На ярмарку переважна більшість вакантних робочих місць презентувалася підприємствами обробної промисловості, сфери транспорту та зв'язку, оптової і роздрібної торгівлі, діяльності готелів та ресторанів.

Шукачі роботи скаржилися на типові проблеми. Старше покоління , як це вже стало традиційно, не може знайти роботу через свій вік. “Мені вже 52 роки, хотіла б працювати санітаркою у лікарні чи хоча б прибиральницею. Але таких вакансій нема. Та і на прибиральниць беруть молодших жінок. Джгути в'язати не можу через поганий зір. І хто це вів таку моду не брати старших людей на роботу?”, – розповіла пані Ганна.

Молодь розмовляла менш охоче, але активно цікавилася саме фірмою Jabil. Представники заводу пояснили такий ажіотаж новітніми технологіями та готовністю навчати недосвідчених робітників без стажу роботи. У іншому ж хлопці скаржилися на невизначеність молоді та питали одне одного, чи справді хочеться йти працювати.
Дівчата роботу шукали більш активно, але мали і відповідні вимоги: “Швачка або в'язальник джгутів — це зовсім крайній варіант. Хотілося б працювати бухгалтером, по спеціальності”, – розповіла Наталя. Її подруга додала, що має дві вищі освіти — інженерну і фінансову, але без стажу роботу не може нікуди прорватися.

Після Ярмарку вакансій було проведено круглий стіл з питань працевлаштування людей з обмеженими можливостями, в якому взяли участь представники Ужгородської районної державної адміністрації, Управління соціального захисту населення Ужгородської РДА, Фонду соціального захисту інвалідів та Обласного центру зайнятості. До обговорення активно долучилися представники таких підприємству як ТОВ “Ядзакі Україна”, ВП “Колійна машинна станція 198”, ВП “Експлуатаційне вагонне депо Ужгород”, ВП “Вокзал Чоп” та безробітні з обмеженими можливостями.

Довідка:

З початку 2014 року на обліку в Ужгородському РЦЗ перебували 1458 осіб, з яких 1090 – безробітні. За сприянням центру зайнятості за цей період працевлаштовано 773 особи, в т.ч. 410 з числа безробітних, із категорії соціально-незахищених верств населення – 10 осіб. Працевлаштовано на нові робочі місця з компенсацією єдиного внеску роботодавцю 32 осіб. Для організації підприємницької діяльності 15 осіб отримали одноразову допомогу. Крім того, протягом звітного періоду за рахунок коштів ФЗДСС на випадок безробіття навчалися 126 осіб, працевлаштовано після закінчення навчання 112 осіб.

У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 139 осіб із числа незайнятого населення. За кошти підприємств – 69 осіб, за рахунок коштів Фонду сприяння зайнятості та сільського бюджету – 70 безробітних.

Суб'єктами господарювання Ужгородського району станом на 1 жовтня 2014 року створено 308 нових робочих місць для працевлаштування найманих працівників у фізичних осіб-підприємців.


Про Захід