Безплатний сир тільки в мишоловці, або як закарпатці потрапляють на гачок аферистів

Опубліковано:

 Повівшись на обіцянку отримати безвідсотковий кредит, люди були ошукані на значні суми грошей. Звернення до міліції результатів не приносять.

Отримати банківський кредит під час кризи доволі важко, та й відсотки “кусаються”. В таких умовах люди часто потрапляють на гачок аферистів. В газетах з'являються оголошення на кшталт: ” безвідсотковий кредит до 250 000 гривень, без застави, поручителів, без довідки про доходи”. Насправді ніхто і не збирається надавати ніяких кредитів. Пані Тетяна повірила подібній рекламі.

Схема доволі проста: укласти з людиною договір про надання консультаційних послуг. Під приводом банківських ризиків, часткового погашення кредиту чи страхових зборів примусити людину сплатити певну суму. Подібних історій в міліції чули вже немало, а в останній час їх значно побільшало.

Але реально допомогти ошуканим людям міліція не в змозі, вся біда в договорі що підписують люди з фінансовою установою: він складений таким чином, що закон на боці надавача послуги. Цікаво те, що люди, прийшовши за кредитом, підписують документ, у якому жодного разу не згадується слово “кредит”. Є кілька цікавих пунктів у подібних договорах. Ось вони: Предметом договору є надання консультаційних послуг та послуг з надання інформації.

В кінці, прямісінько перед підписом замовника вказується : “Я, Петренко Петро Петрович заявляю, що отримав усі коректно викладені пояснення від представника підприємства, уважно прочитав та зрозумів договір, що засвідчую своїм підписом”.

Тобто люди платять гроші за те, що з ними просто поговорили.Міліціонери вкотре попереджають: підписуючи документи, уважно читайте їх. Крім того нагадують, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці.


Про Захід