На Закарпатті представили диво-вербу, яка може стати дешевою альтернативою енергоносіям

Опубліковано:

Сьогодні, в Ужгороді в приміщенні Закарпатської ОДА презентували проект “Шведська верба”.

Сільськогосподарська культура, яка в багатьох країнах Європи стала дешевим місцевим джерелом енергії.
За словами Анніки Гендрікссон голови правління компанії “Salixenergi Europa” AB, Швеція, мета заходу максимально поділитися досвідом використанням біомаси енергетичної верби. Так у Швеції використання енергетичної верби становить 30 % із загального використання енергії. Її застосовують як для отримання теплової, так і для електричної енергії.

Крім того, верба є сільськогосподарською культурою, яка дає найвищі результати та врожай серед інших подібних культур. В Україні багато вільних земель, і це потенціал, який можна використовувати для закладання енергетичних плантації.

“Ми в Швеції маємо досвід повною механізованого закладання і зрізу та спалювання плантацій. Тож мета зустрічі поділитися досвідом, а в подальшому співпраця”, − відзначила Арніка Гендрікссон.

Верба наразі внесена в реєстр України саме як енергетичну культура, тож є можливість офіційно починати посадки першої енергетичної верби в Україні. Потрібно знати, в який ґрунти здійснювати посадку, і як саме її садити. “Ми маємо досвід розрізнення землі придатної для посадок. Може стати дешевим місцевим джерелом енергії, виробляють кисень.”, − пояснив Петер Кавашші, власник ДП “Голанд Плант Україна”. Наразі є тільки тестові плантації в Україні, а починатимуть закладати плантації в цьому році.

Як зауважив Петер Кавашші, рентабельність залежить від багатьох чинників. Так, для обігріву потрібно засадити вербою близько трьох гектарів землі, але рекомендовані посадки від 5 га, промислові ж − від 50 га і вище.
Є кілька напрямів використання: малі промислові об'єкти і великі. Для маленького котла для великого будинку. Котли, в яких використовується біомаса, автоматизовані, керівництво здійснює комп'ютер, немає забруднення, у порівняні із звичайним твердопаливним котлом ККД вище на 20%.

Вартість саджанців − можна придбати у розсаднику. Ціна залежить від площі запланованої посадки, але усереднено це − 0,07 євро разом з роялті.
Ще одна первага культури: гербіциди потрібно використовувати тільки при посадці дерев, а далі гумус, який утворюється з опалих листків, сам удобрює землю. Якщо плантацію енергетичної верби повністю вирубати, то земля наступного ж року придатна для використання під посадку інших сільськогосподарських культур.

Про Захід


Про Захід