Співробітництво громад – добрий інструмент для вирішення місцевих питань

Опубліковано:

Зростає кількість громад, які використовують механізм міжмуніципального співробітництва. Про це свідчать дані Мінрегіону, наведені в Моніторингу децентралізації та реформування місцевого самоврядування за 9 місяців 2017 року.

Порівнюючи з минулим місяцем, кількість договорів співробітництва територіальних громад зросла з 95 до 104. Учасниками таких договорів стали 487 територіальних громад. Переважно громади об'єднують кошти і зусилля для вирішення питань у сферах житлово-комунального господарства, благоустрою, пожежної безпеки, освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення.

До прикладу, у Решетилівському районі Полтавської області 11  громад скористалися інструментом міжмуніципального співробітництва і спільно будують мережу швидкого Інтернету. Завдяки такому співробітництву якісним Інтернет зв'язком в цьому районі планують забезпечити 12 навчальних закладів, 19 сільських будинків культури, 13 сільських бібліотек, 18 медичних закладів.

У Пирятинському районі місцеві ради об'єднали зусилля для вирішення проблеми зі стихійними сміттєзвалищами. Вони змінили систему збору ТПВ, обладнали майданчики для збору сміття і тепер замість десятків стихійних сміттєзвалищ ці громади отримали одне санкціоноване, контрольоване сміттєзвалище і чистоту своїх населених пунктів.

Полтавщина є лідером у застосуванні механізму співробітництва територіальних громад. Саме на її території найбільше громад підписали відповідні договори.

Що про це говорять у громадах – дивіться у відеонарисі ТУТ

 

Прес-центр ініціативи “Децентралізація”

Про Захід