Пенсійники Закарпаття проаналізували підсумки діяльності

Опубліковано:

Впродовж 9 місяців року до бюджету Пенсійного фонду області з усіх джерел фінансування надійшло 4149,9 мільйона гривень, з яких власні надходження становили 18,2 мільйона гривень. Планові показники по надходженню коштів виконано на 98,5 відсотка. За додатковими ставками збору з окремих видів господарських операцій надійшло 38,7 млн. грн., або 176,9 відсотка планового показника.

Забезпечено своєчасну і в повному обсязі виплату пенсій та грошової допомоги 277 тисячі пенсіонерів. Загальний обсяг видатків на пенсійні виплати становив 4091,6 мільйона гривень.
Такі цифри були озвучені на засіданні колегії Пенсійного фонду України в Закарпатській області, в якій взяли участь керівники об'єднаних управлінь та структурних підрозділів головного управління.
Під час засідання підбили підсумки роботи за 9 місяців року щодо виконання бюджету Фонду та завдань, покладених на органи Пенсійного фонду України. Проаналізували і результати аудиторського дослідження діяльності Пенсійного фонду в області та підпорядкованих йому управлінь з питань управління коштами, а також стан організації роботи щодо ведення реєстру застрахованих осіб.
Як зазначила голова колегії, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек, головним та підвідомчими управліннями постійно здійснюється моніторинг та аналіз відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. За 8 місяців цього року кількість найманих працівників, які отримують заробітну плату нижче  мінімального розміру, у порівнянні до 01.02.2017 зменшилася на 37,2 відсотка. Якщо у січні 2017 року отримали мінімальну зарплату 23 тисячі осіб, то у серпні 2017 року їх кількість становила 14,5 тисячі.
Станом на 1 жовтня ц. р. на обліку в територіальних управліннях перебуває 270,2 тисячі одержувачів пенсій. Середня пенсійна виплата по області (без пенсіонерів силових структур) у вересні 2017 року становила 1946,69 гривні. Із загальної чисельності одержувачів пенсій 43,1 тисячі працюючих пенсіонерів. Середній розмір пенсії у працюючих пенсіонерів становить 2060,66 гривні. Протягом звітного періоду органами Фонду області призначено пенсії 7,9 тисячі громадянам, 17,8 тисячі пенсіонерам проведено індивідуальні перерахунки пенсій з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення пенсії, встановлення надбавок та підвищень, працевлаштування/звільнення та інше.

На 1 жовтня п.р. на обліку в головному управлінні перебувало  10,5 тисячі пенсіонерів силових структур. Середній розмір пенсії відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” становить 2682,61гривень.

Впродовж звітного періоду до органів Пенсійного фонду області надійшло 6584  звернення громадян (що на 53 звернення, або 0,8 відсотка менше порівняно з аналогічним періодом минулого року). Найчастіше громадяни звертаються стосовно правильності призначення та перерахунку пенсій (19% загальної кількості звернень), роз'яснення норм пенсійного законодавства (15,5%), підвищення розмірів пенсій (13%) та визначення права на пенсію (7%).

На виконання Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року в області функціонує 6 віддалених робочих місць, обладнаних поза межами територіальних управлінь, де здійснюється обслуговування громадян (3 з яких – в об'єднаних територіальних громадах).

– Таким чином, в області забезпечено стабільне фінансування та своєчасну виплати пенсій. Необхідно і надалі докладати максимальних зусиль щодо виконання планових показників по надходженню коштів, зменшенню наявної заборгованості до Пенсійного фонду та мінімізації ризиків виникнення нового боргу, покращенню якості обслуговування громадян, – наголосила Анастасія Пентек, підбиваючи підсумки засідання, інформують у ГУ ПФ Укрвїни в Закарпатській області.

Про Захід