Баранинська ТВК отримала одне повідомлення про відкриття рахунку виборчого фонду

Опубліковано:

Баранинська сільська виборча комісія отримала тільки одне повідомлення про відкриття рахунку виборчого фонду кандидата у депутати Євгена Семена (політична партія “Об'єднання “Самопоміч”) на виборах до Баранинської ОТГ.

Відповідно до частини 6 статті 70 Закону України “Про місцеві вибори”,установа банку не пізніше наступного робочого дня з дня відкриття рахунку виборчого фонду повідомляє територіальну виборчу комісію про відкриття рахунку та його реквізити.

Окрім того, до ТВК надійшов один примірник друкованого агітаційного матеріалу – макет білборда політичної партії “Рух Валентина Наливайченка “Справедливість”. 

Згідно з частиною 3 статті 56 Закону,місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатних виборчих округах, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости зобов'язані подати по одному примірнику кожного друкованого агітаційного матеріалу, виготовленого за рахунок власних виборчих фондів, а також з використанням обладнання, що їм належить, не пізніш як через два дні після його виготовлення до відповідної територіальної виборчої комісії.

Як зазначає радниця з юридичних питань Громаданської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба, законодавство не зобов'язує кандидата відкривати виборчий фонд, проте в разі відсутності виборчого фонду кондидат може здійснювати лише так звану агітацію “від дверей до дверей”. Відповідно до частини 6 cтатті 54 Закону передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється. Таким чином якщо кандидат виготовляє будь яку друковану продукцію вона повинна бути оплачена з виборчого фонду або виготовлятися на власному обладнанні (всі зразки друкованої продукції подаються в ТВК). Територіальна виборча комісія повноважна перевірити чи відповідають витрати виборчого фонду зазаначені в проміжних та фінальних звітах даним зазначеним у повідомленнях  про зразки агітації. Всі ці правила покликані відповідно до частини 4 статті 4 Закону України “Про місцеві вибори” забезпечувати рівність прав і можливостей участі у виборчому процесі.

Про Захід