Сьогодні в ОДА вирішували питання матеріально-технічної підтримки прикордонників на Сході

Опубліковано:

 Керівництво Закарпатської ОДА та Західного регіонального управління Держприкордонслужби вирішували питання матеріально-технічної підтримки стражів кордону на Сході

 
 
 
 

У четвер, 3 липня, відбулася робоча зустріч першого заступника голови Закарпатської облдержадміністрації Андрія Сербайла з новопризначеним начальником Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Ігорем Андрусіком та командирами Чопського і Мукачівського прикордонних загонів. Насамперед йшлося про необхідну матеріально-технічну підтримку прикордонних загонів місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також про роботу закарпатських пунктів пропуску і  сервісне облаштування прикордонної інфраструктури. Про це видання “Про Захід”  повідомили  в управлінні інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Як поінформував генерал-майор Ігор Андрусік, нині першочергове завдання Держприкордонслужби – це закриття східних кордонів та їх посилення особовим складом. Адже останнім часом дедалі більше стається фактів обстрілу бойовиками прикордонних загонів та пунктів пропуску на рубежах України з Росією.

“Сьогодні до нас неодноразово звертаються матері та жінки прикордонників, нібито Держприкордонслужба відправляє у “гарячі точки” на схід країни непідготовлених людей і без необхідних речей безпеки. Запевняю, жодного військовослужбовця без бронежилета та професійної підготовки ми туди не направляємо, – підкреслив керівник Західного регіонального управління, додавши: – Необхідний інвентар закупляємо, в основному, за меценатські та благодійні кошти”. Він також звернувся до керівництва області з проханням передбачити в обласному бюджеті виділення додаткового фінансування, необхідного для несення служби з охорони державного кордону України на Закарпатті.

У свою чергу Андрій Сербайло повідомив військових, що на днях на сесії Закарпатської облради депутати затвердили програму матеріально-технічного забезпечення 4-го батальйону територіальної оборони, військових підрозділів та інших учасників антитерористичної операції та виділили  6,4 млн грн. Ці кошти скеровуватимуться на забезпечення військових засобами індивідуального захисту, зв'язку та предметами речового майна і спорядження для підтримання боєготовності та ефективного виконання поставлених завдань. Також депутатський корпус запропонував дозволити закупляти військомату необхідні засоби без проведення тендерних процедур, які суттєво затягують час на виконання програми.

Ще перший заступник очільника краю схвально відгукнувся про діяльність Мукачівського та Чопського прикордонних загонів, зазначивши, що на сьогодні не має претензій до роботи закарпатських пунктів пропуску ні з боку співвітчизників, ні іноземців.

Насамкінець зустрічі Андрій Сербайло підкреслив: “Держава починається з кордонів, і вони є головною ознакою її могутності, свідченням міжнародного авторитету і престижу країни. Тож, нині особлива надія покладається на прикордонну службу, на боєздатних підготовлених, оснащених і навчених її підрозділів. У цей складний для країни час кожен свідомий громадянин не є байдужим та проявляє будь-яку підтримку захисникам України, які навіть у ворожій облозі залишаються вірними присязі на вірність своєму народові. Обласна влада краю спільно з місцевими громадами, представниками організацій та бізнесу також не стоїть осторонь і докладає максимум зусиль на організацію благодійних фондів та залучення меценатських внесків для першочергових потреб військових”.

Довідково: нині Західне регіональне управління Державної прикордонної служби України бере активну участь в посиленні охорони українсько-російської ділянки державного кордону України. Керівництво військових постійно проводить ротації персоналу Чопського та Мукачівського загонів, які несуть службу на східних кордонах України.

Про Захід