У місті на Прикарпатті розпочалася релігійна “війна” (Фото)

Опубліковано:
У неділю, 22 жовтня, активісти заблокували вхід вірянам УПЦ (Московського патріархату) до Благовіщенського храму в Коломиї на Івано-Франківщині.

Ще 4 червня тут опечатали церкву Московського патріархату через конфлікт, який розпочався між громадами Української греко-католицької церкви і Української православної церкви (Московського патріархату). Представники громадськості вимагала вийти з-під юрисдикції Московського патріархату і перейти у підпорядкування Київського. З цього приводу на території храму провели збори, де голосуванням прийняли рішення за перехід. 

18 жовтня капелани УГКЦ разом з віряними відчинили опечатані двері храму, ввійшли всередину й відправили Службу Божу.  Прихожани Московського патріархату рішення поліції оскаржили в Івано-Франківському суді й 4-го жовтня справу частково виграли.

Рішення суду обурило громадськість міста. Ніхто не збирався знову запустити туди Московський патріархат. Тому капелани самовільно відчинили двері й увійшли досередини.  У підсобному приміщенні виявлили газети російського православія, давні ікони й старовинну церковну хоругву. А при вході праворуч – ікону канонізованого Московським патріархатом царського сімейства Миколи ІІ.

22 жовтня прихильники УПЦ (МП) намагались знову зайди до храму. Івано-Франківська єпархія УПЦ вела пряму трансляцію в мережі. Між сторонами конфлікту зчинилась штовханина. 

Найбільш гострі епізоди на початку, всередині та вкінці відео. Неочікувано фігурує в сюжеті народний депутат України Юрій Тимошенко.

“Відео зафіксувало, що міцні чоловіки в балаклаві на чолі з капеланами УГКЦ не дозволили парафіянам Благовіщенської церкви підійти до свого храму і відслужити там молебень”, – мовиться в повідомленні УПЦ.

Натомість капелан з Коломиї Василь Довганюк в мережі зауважує, що прихильники Московського патріархату були немісцевими, а приїхали з інших областей.

Про Захід