Завтра в Ужгороді відкриють меморіальну дошку видатному скульптору Василю Свиді

Опубліковано:

 24 жовтня в Ужгороді на вулиці І. Фірцака (донедавна – вул. М. Ватутіна) відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки видатному скульптору, лауреатові Національної премії України ім. Т.Шевченка, Народному художникові України Василю Свиді.
Робота в бронзі авторства заслуженого художника України Михайла Михайлюка прикрасить фасад будинку №6, в якому Василь Свида жив і працював у 1952-1989 рр., що й зазначено на меморіальній дошці.
Початок урочистого відкриття о 15.00.

Довідково: Василь Свида народився 22 жовтня 1913 р. в с.Пацканьово на Ужгородщині.

У 1934 р. закінчив школу художньої обробки дерева в Ясінях на Рахівщині. Згодом працював у майстерні церковного мистецтва в Брно (Чехія).

Із 1945 р. живе та працює на Закарпатті. Серед іншого – викладав в Ужгородському училищі прикладного мистецтва, помітно долучившись до становлення плеяди іменитих митців.

З 1946 р. – член Національної спілки художників України, обласну організацію якої очолював із 1951 по 1961 рр.
        1957 р. – заслужений діяч мистецтв України.
        1973 р. – народний художник України.
        1989 р. – лауреат Національної премії України ім.Т.Шевченка за горельєф “В сім'ї єдиній”.

Плідну творчу і педагогічну діяльність Василь Свида поєднував із громадською та політичною, зокрема, був депутатом Ужгородської міськради й Верховної Ради України.

Помер діяч у 1989 році в Ужгороді. На його честь названо вулиці в обласному центрі, Мукачеві та Сваляві. На малій батьківщині в с.Пацканьово пам'ять про скульптора увічнена на фасаді його рідного будинку. В Ужгороді  гіпсова меморіальна дошка митцеві була встановлена у 1994 р. Зараз громадськості представлять пам'ятку в бронзі.

Про Захід