В Україні знову зафіксували африканську чуму свиней

Опубліковано:

Фахівці ветеринарної медицини зареєстрували чергові випадки небезпечного вірусного захворювання тварин – африканської чуми свиней (АЧС) у Луганській і Миколаївській областях, повідомила прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (Держпродспоживслужба).

Згідно з повідомленням, у Луганській області 15 жовтня на узбіччі дороги між с. Майське і с. Ласкаве Сватівського району було виявлено 8 трупів домашніх свиней. Діагноз АЧС підтверджено лабораторними дослідженнями. Повідомляється, що в Миколаївській області 18 жовтня у приватному підсобному господарстві в с. Василівка Березанського району було зареєстровано захворювання і загибель свиней. Діагноз АЧС також було підтверджено лабораторними дослідженнями.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Сватівській і Березанській районних державних адміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних вогнищ, зон захисту та нагляду. У вогнищах захворювання проводяться заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

За даними з відкритих джерел, з початку цього року в Україні зареєстровано 122 випадки АЧС. Всього з 2012 року, станом на 12 жовтня 2017 року, на території України ветеринари зареєстрували 270 спалахів АЧС у 24 областях.

УНІАН

 

Про Захід