Про те, як облаштувати «місто, доступне для всіх» говорили на практикумі

Опубліковано:

У четвер, 19 жовтня, Офіс реформ Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України організував і провів практикум на тему “Застосування містобудівельного законодавства. Організація виконання повноважень у сфері архбудконтролю”.

У роботі практикуму взяли участь головні архітектори та працівники відділів архітектури міст Ужгород, Мукачево, Хуст, Берегово, Чоп, заступники міських голів та селищні голови райцентрів області, консультанти Офісу реформ.

Відкрив засідання вступним словом виконавчий директор Закарпатського РВ АМУ Іван Ревтій. Він наголосив на актуальності даної проблематики для органів місцевого самоврядування, а надто для створюваних об'єднаних територіальних громад.

Про особливості законодавчої бази у сфері архітектури та містобудування, її практичне застосування, законодавчі аспекти управління, контролю, нагляду у сфері архітектурно-будівельної діяльності розповів присутнім головний архітектор м. Ужгород Олег Боршовський. Він особливо загострив увагу присутніх на важливості комплексного ведення містобудівельної документації, обов'язкової наявності Генерального плану, розробка якого має йти паралельно з формуванням Стратегії розвитку міст і громад.

Питання контролю за дотриманням чинного законодавства при проведенні будівельних робіт, отримання органами місцевого самоврядування та громадами містобудівельних повноважень, практику застосування чинного законодавства працівниками інспекції Державного будівельного контролю розповіла учасникам практикуму керівник цієї служби у м. Ужгород Олександра Зотова.

При обговоренні практичних питань особливу увагу було приділено темі створення умов для доступності осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.  Пандуси не більше 7 градусів, пологі  підйоми, пониження бордюрів тротуарів, використання тактильних плит для зручності незрячих – стануть обов'язковим при отриманні погоджень техдокументації на проведення будівельних робіт.  “Місто, доступне для всіх” – таким буде гасло містобудівельних робіт в Ужгороді у 2018 році, адже ми живемо місті з європейськими традиціями, інтегруємося у єдиний європейський простір, у якому особлива увага приділяється тим співгородянам, яким стан здоров'я чи вік утруднюють пересування, то ж наш обов'язок подбати про їхній комфорт” – наголосив головний архітектор Ужгорода О.Боршовський.

Закарпатське РВ АМУ

Про Захід