Де закарпатцям відпочити взимку?

Опубліковано:

 Багато людей для зимового відпочинку обирають період Новорічно-Різдвяних свят і заздалегідь обдумують, де б його провести. Прийдешній зимовий туристський сезон, за словами експертів, буде нетиповим і кардинально відрізнятиметься від минулих. Причиною цьому є, зокрема, нестабільність валютного курсу.

 За даними туристичних агенцій, попередніми роками великої популярності серед українців набув відпочинок у Європі. Однак цьогорічне подорожчання іноземної валюти знижує спроможність українських туристів подорожувати Європою, тому чималий попит матимуть вітчизняні відпочинкові зони.

Автобусні тури та лоукости

Відпочинок у Європі, з огляду на стрімке зростання курсу євро, однозначно виходить дорогим. Відповідно – менше людей зможуть його собі дозволити, адже будуть змушені заощаджувати кошти.

“Тепер їздять або ті, що мають гроші, або люди, які поїздку запланували давно й цілеспрямовано накопичували гроші впродовж певного періоду. Ми знаємо, що навіть за умови низьких цін на “гарячі” путівки ніхто не поїде. Спонтанного туриста тепер, на жаль, немає”, – каже співвласниця однієї з турагенцій Ужгорода Меліта Рішко.

Попит на екзотичні теплі краї через обмежені фінансові можливості більшості відпочивальників зменшився, проте все ж є й ті, хто може собі це дозволити. Найдоступнішим напрямком, як і раніше, залишається Єгипет. Тиждень у чотиризірковому готелі на двох обійдеться приблизно у півтори тисячі доларів. Також як варіант – відпочинок у Домініканській Республіці, Шрі-Ланці, Індії, оскільки вилетіти до них можна, скориставшись дешевими лоукост-авіалініями з Києва. Ціна туру без послуги “все включено” становитиме 2500 доларів, але харчування безпосередньо на місці є недорогим. Якщо ж у Домініканській Республіці обрати двомісний номер у п'ятизірковому готелі на 11 днів, плюс “усе включено”, – сума сягне шести тисяч доларів.

“Нині маємо багато бронювань на автобусні тури до Парижа з екскурсійною програмою на Новий рік. Тур двотижневий, ціна дуже прийнятна – близько 200 євро. Новий рік зустрічатимуть у Парижі, але подорожуватимуть і до сусідніх країн. Схожий тур автобусом є й до найближчої Словаччини – коштуватиме до 200 євро, включно з вартістю візи”, – розповідає пані Меліта.

Заради мультивізи, за словами спеціаліста, багато хто спеціально й обирає для відпочинку Словаччину. Заодно є можливість покататись на лижах. Здебільшого ж лижний турист їздить на гірськолижні курорти самостійно, послугами турагенцій не користується. Все ж Меліта зазначає, що подорожувальники зазвичай обирають Австрійські Альпи, а також курорти в Італії, Швейцарії, Франції. Молодь же надає перевагу популярному курорту в Австрії Ішґль.

Гірськолижні Карпати

Якщо відпочинок за кордоном вам не по кишені, можна відзначити Новий рік і Різдво вдома, в Україні. Традиційно популярним є відпочинок у Карпатах. На думку експертів, найчастіше тутешні гірськолижні курорти за якістю сервісу поступаються європейським, але мало відрізняються за ціною. Як правило, закарпатський турист обирає Буковель, Драгобрат, Пилипець тощо.

Чи не основною проблемою є ціноутворення, адже ніхто не може спрогнозувати, яким буде курс долара чи євро відносно гривні, навіть на короткий період. Відповідно готелі і турбази, які пропонують зимовий відпочинок, не можуть наперед чітко назвати ціну.

“На сьогодні є впевненість, що на вітчизняних курортних базах цей зимовий сезон відбудеться, зважаючи на те, що вільних місць на період зимових свят уже не знайдеш. Готелі європейського зразка в Буковелі, Пилипці мають і європейські ціни. Так у чотиризірковому готелі номер коштуватиме 200 євро, однак можна орендувати кімнату в приватному секторі за 300-400 грн.”, – радить Меліта.

Приємною новиною є те, що “Укрзалізниця” відновлює залізничне сполучення між Харковом і Ужгородом (кілька років тому цей рейс був скасований). Курсуватиме також поїзд “Київ – Рахів”, яким можна дістатися до Буковеля, Драгобрата і Рахова.

На думку експерта з туризму Олександра Коваля, лідерами на ринку туризму є ті об'єкти, котрі можуть запропонувати туристові цікаву програму дозвілля, не обмежуючись послугами проживання і харчування.

– Людина в першу чергу запитує себе: “А що я там буду робити?”. Відтак починає підраховувати, у скільки їй це обійдеться. Зрозуміло, що лідером на ринку Західної України буде Львів, тому що місто позиціонує себе таким, де є щось цікаве, – люди й будуть їхати туди. Зокрема, це мешканці Харкова, Дніпропетровська, Києва, Одеси, – пояснює Олександр Коваль.

Власне, вдалим зимовий сезон буде за наявності снігу. Його відсутність є основною стратегічною загрозою для гірськолижних турбаз. Деякі туристські об'єкти мають так звані снігові гармати і роблять штучний сніг, тому вони зможуть дещо мінімізувати нестачу природного снігу, але тільки за морозної погоди.

“Думаю, що в нас сезон буде потужний, навіть без снігу. Закарпатці можуть виїжджати хоча б на день до одного з гірських курортів, без ночівлі”, – вважає пані Меліта. З нею погоджується й пан Олександр, зазначаючи, що більшість людей вирушатимуть у короткострокові тури, аби, подорожуючи навіть на невеликі відстані, просто змінити картинку й набратися нових вражень.

Закордонні курорти (8 днів / 7 ночей, ціна туру з особи):

Австрійські Альпи – 600-870 €

Ішґль (Австрія) – 242 €

Словаччина (Татри) – 250-500 €

Італія – 665-850 €

Франція – 1059 €

Швейцарія – від 470 €

Фінляндія – 1050-1270 €

Вартість проживання й відпочинку на Новий рік та Різдво на українських гірськолижних курортах (ціна номера за одну добу проживання):

Буковель – 1000-2000 грн.

Драгобрат – 250-350 грн.

Славське – 800-2400 грн.

Ужгород


Про Захід