Освітній закон: шляхом дискусій, перемовин та компромісів можна знайти спільне рішення

Опубліковано:

Сьогодні відбулося засідання парламентського комітету Верховної Ради, на якому, зокрема, обговорювали і “освітнє” питання. Участь у засіданні взяла Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.

Пані Міністр запевнила, що, пишучи Новий закон про освіту, було проведено ряд консультацій з послами і дипломатичними представниками 11 країн. 
Вона не вважає, що чимось ущемлено права нацменшин. Навпаки, ці нововведення, на її думку, дозволять школярам повноцінно навчатись в українських навчальних закладах. Звісно, за умови, якісних змін у викладанні мов в українських школах. Новий освітній закон буде поступово впроваджуватися в освітні заклади України.

Ситуацію прокоментував на своїй сторінці в ФБ народний депутат Валерій Пацкан:

– Лише в одній Закарпатській області навчання мовами нацменшин відбувається в 113 навчальних закладах. Я ні разу не чув і закон цього не передбачає, що кількість таких навчальних закладів планують зменшувати. 
Однак і нинішня ситуація, коли молодь в угорських селах Закарпатської області, абсолютно не володіє українською мовою, неприпустима і при цьому обмежує права самої угорської громади. Я з глибокою повагою ставлюся до угорської та всіх інших національних меншин, які проживають в Україні, і вважаю, що шляхом дискусій, перемовин та компромісів можна знайти спільне рішення, яке б задовольнило, як меншини, так і титульну націю. Натомість мовою ультиматумів і погроз не вдасться досягнути нічого.

Про Захід

Про Захід