На безвізовий режим з ЄС наступного року розраховувати не варто

Опубліковано:

Надмірний оптимізм проявили громадяни та чиновники, які вважають, що видача біометричних паспортів з 2015-го року дозволить громадянам відвідувати країни ЄС без шенгенської візи.

Технічно така можливість існує, але втілити її на практиці видається малоймовірним. Найбільше європейців турбує злочинність та корупція.

Як пише “Українська правда” з посиланням на європейського дипломата, Україна демонструє значний прогрес на шляху до безвізового режиму, випереджаючи за деякими показниками Грузію, але боротьба зі злочинністю та корупцією може стати перепоною на швидкому скасуванні візового режиму.

Невдовзі до України приїдуть дві моніторингові місії ЄС – “Громадський порядок і безпека”, “Фундаментальні права”. Саме від їхнього аналізу ситуації й залежатиме, чи дозволять українцям з другої половини наступного року їздити вільно до ЄС.

Джерело видання налаштований скептично, вважаючи, що за такий короткий час Україна просто не встигне досягнути прогресу в цих питаннях.

В нашій країні покладають високі надії саме на першу половину року, оскільки в цей час в ЄС головуватиме дружня нам Латвія. Втім, зрозуміло, що подібні питання одноосібно не вирішуються.

За матеріалами “Української правди” 


Про Захід