Василь Губаль взяв на себе роботу Міноборони

Опубліковано:

 Лякаюче становище Мукачівського військового містечка – без ліжок, туалету і опалення – збурило не лише самих армійців і волонтерів, а й обласну владу, відтак керівництво краю терміново взялося допомагати.

Днями на територію старої військової частини у Мукачеві привезли солдат, аби сформувати інженерно-технічний батальйон. Але вояки опинилися у ситуації, м'яко кажучи, дуже далекій від елементарного побутового комфорту – у Міністерстві оборони, вочевидь, не вивчили стан справ у старій і занедбаній частині і не подбали про умови для солдатів.

Не чекаючи, доки оборонне відомство зглянеться, у середу, 5 листопада, батальйон відвідав голова Закарпатської ОДА Василь Губаль. Разом з головою облради Володимиром Чубірком він поспілкувався з військовими і попросив добу, щоби зробити перші кроки для допомоги. Василь Губаль наголосив, що коментувати стан частини не буде, а залишає це Міністерству оборони, утім, прагнутиме, щоби обласні служби допомогли воякам будматеріалами тощо, й акцентував – солдати й самі мають взятися до роботи з облаштування.

Керівник області разом з головою облради спрямував листа до Міністерства оборони з проханням вплинути на умови, в яких мешкають передислоковані солдати, а тим часом взявся координувати роботу з допомоги. Відвідавши військову частину у п'ятницю, 7 листопада, Василь Губаль переконався, що деревину для господарських споруд уже підвозять, й уточнив потреби військових.

У спілкуванні з Миколою Яцентюком – заступником начальника військового оперативного командування “Північ” – узгодили, що певну кількість солдатів передислокують на територію іншої військової частини у Мукачеві, доки в цьому містечку триватимуть ремонт і роботи з облаштування. Залагоджено ситуацію з ліжками – відшукано резерв, і їх завезуть найближчими днями. Також уже розпочинаються роботи з налагодження водопостачання і каналізування, відтак служби займуться вирішенням ситуації з опаленням.

Тим часом завдяки військовим, постійно дислокованим у Мукачеві, та міській владі, домовлено про те, аби вояки користувалися в місті лазнею і хімчисткою.

Деталі щодо облаштування умов для солдатів у містечку обговорять в понеділок на нараді у голови ОДА. “Так, військова частина, де зараз передислоковані вояки з різних регіонів, – це відповідальність Міністерства оборони. Але ми не можемо не звертати увагу на те, в яких умовах перебувають солдати на території Закарпатської області. Тож вирішили допомагати й стежитимемо за тим, як йдуть тут справи” – сказав Василь Губаль.

Прес-служба Закарпатської ОДА


Про Захід