Давно не екзотика: в Ужгороді – збір урожаю ківі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Опубліковано:

Закарпатське ківі вже кілька років є однією з особливостей нашого краю. Мало хто міг повірити, що ця екзотична ягода зможе рости на городі чи не у кожного! Це довів селекціонер Генріх Стратон, який сьогодні вже котре збирає щедрий урожай зеленої смакоти.

Пан Генріх розповідає, що ківі він зацікавився давно – ще у 1992 році: “Я тоді був студентом біологічного, й ця “екзотика” тільки почала з'являтися у магазинах. Довго обдумував, чи може вона рости в наших умовах”.

А ківі на Закарпатті не лише росте, а й раз у році дає багатий урожай – близько 700-900 кілограмів ягід! Щоправда, пан Генріх вирощує кущі не задля плодів, каже, що для цього треба гектари землі. Зате його саджанці ростуть у багатьох регіонах України, навіть у холодних північних областях.

Цікаво, що сорт морозостійкого ківі, який вивів Генріх Стратон, вирощується без будь-яких хімікатів: вони просто не потрібні, адже шкідники, які вражають наші фруктові дерева, кущам цієї ягоди не загрожують.

Плоди зберігаються аж до весни, якщо тримати їх при температурі не вище, ніж 6 градусів. А ще із ківі можна робити желе, настоянку, компот і справжній закарпатський леквар! “Варення чимось нагадує сливове. Ми вдома експериментуємо: додаємо до ківі лимон, банан, яблуко… Виходить дуже смачно! А крім цього, – ще й корисно, адже вітаміну С, наприклад, у ківі вдвічі більше, ніж у лимоні. Ягода містить природні кислоти, важливі мікроелементи. Її, до речі, вважають однією з найцінніших плодів”, – розповідає пан Генріх.

“Про Захід”


Про Захід