Словаччину можна побачити в Ужгороді

Опубліковано:

 У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту за сприяння Генерального консула Словацької Республіки в Ужгороді Янки Буріанової урочисто відкрили виставку мистецьких робіт словацького метра фотосправи Александра Їроушека під символічною назвою “Від Татрів до Дунаю”.

Фотовернісаж знаного майстра світла й тіней не тільки в Словаччині, але й у Європі, відкриває відвідувачам музею світ сусідньої країни з її природою, так схожою на закарпатську, із її затишними доглянутими містами й охайними містечками. Тут багато хто може віднайти місця, де він побував, подорожуючи Словаччиною: собор Св. Алижбети у Кошицях, Ринкова площа у Бардієві, Спішський град, Скалнате плесо, Ломницький штіт і піднебесні пішники у Татрах, дерев'яні церкви у гірських селах, доглянуті поля під Требішовом, чарівні куточки древньої Братислави на берегах сивого Дунаю, а також віднайти для себе нові, ще незвідані місцини, які обов'язково треба відвідати.

Генконсул СР в Ужгороді Янка Буріанова наголосила на важливості заходу у справі зміцнення добросусідства між двома дружніми народами, та, представляючи фотомитця, привітала його з ювілеєм: цього року Александру Їроушеку виповнюється вісімдесят. Тож художнику є що показати та чим здивувати навіть найприскіпливішого поціновувача художньої фотографії. Добре слово про словацького гостя мовив yародний художник України Володимир Микита, який знається та приятелює із паном Александром уже багато десятиліть.

Ця виставка є першою із низки культурних заходів, приурочених до відзначення 25-річчя “оксамитової” революції в Словаччині, які проводитимуться за сприяння Генерального консульства СР в Ужгороді.

Василь Ільницький, “День”, фото автора


Про Захід