Від свалявської “мінералки” бюджет отримав майже 5 млн грн

Опубліковано:





Найбільш поширені в області вуглекислі джерела. Особливо багато їх на Свалявщині – у місті Свалява та у селах Нелипіно, Солочин, Поляна, Плоске, Луги. Загалом за видобування мінералки на Свалявщині сплачено 4 млн 756 тис. грн – цю суму перерахували 11 суб'єктів, які господарюють на території цього району.

Крім того, видобувають надра – мінеральну воду по одному суб'єкту господарювання у Виноградівському та Мукачівському та по два – у Міжгірському та Хустському районах.

Закарпатські мінеральні води популярні та мають високу якість, що відзначено численними нагородами на престижних міжнародних виставках. Вуглекислі маломінералізовані кременисті гідрокарбонатні натрієві води деяких закарпатських джерел за своїм складом подібні до популярних вод Франції та Грузії. Унікальність їхнього хімічного складу полягає у поєднанні гідрокарбонатів та кремнієвої кислоти.

Нагадуємо, що Верховна Рада України ухвалила Закон “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”. Цим законом встановлено ставку плати за користування неенергетичними, нерудними (не металовмісними (неметалічними) корисними копалинами, водами підземними), водами поверхневими, грязями лікувальними (пелоїдами) у розмірі 5% від вартості товарної продукції гірничого підприємства.

Інформаційно-комунікаційний відділ
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області


Про Захід