Ужгородських маршрутчиків контролюватимуть GPS-маячки, а хто проконтролює міську владу?

Опубліковано:





Незабаром в ужгородських маршрутках мають встановити GPS-системи. З власних джерел “Про Захід” дізнався, що днями мають розпочати укладання відповідних договорів між перевізниками та фірмою, яка встановлюватиме обладнання та проводитиме його обслуговування − ПП “Автоимидж”.

Варто зазначити, що попередньо в конкурсі перемогла зовсім інша фірма − ТзОВ “Ужконтроль”, яка й мала займатися встановленням на міських маршрутках “GPS-систем”. Однак рішенням виконкому Ужгородської міської ради 10.09.2014-го року скасували рішення конкурсного комітету від 28.08.2014р. (протокол № 4) щодо визначення ТзОВ “Ужконтроль” переможцем конкурсу суб'єкта господарювання для виконання функцій організації та управління рухом автобусів на регулярних міських автобусних маршрутах загального користування з використанням “GPS-системи” суб'єкта господарювання.

Натомість члени виконкому визнали надавачем послуг суб'єкта господарювання для виконання функцій організації та управління рухом автобусів на регулярних міських автобусних маршрутах загального користування з використанням “GPS-системи” суб'єкта господарювання – Приватне підприємство “Автоимидж”, з пропозицією №3.

Позаяк ПП “Автоимидж” − не встигло з подачею документів у терміни, встановлені міською радою (прийняття документів на участь у конкурсі було продовжено до 8 серпня 2014 року), виникає цілком логічне запитання про правомірність рішення виконкому Ужгородської міської ради щодо визначення саме цієї фірми надавачем послуг з встановлення “GPS-системи”.

Громадська активістка Маріанна Собрат звернулася до міської ради із запитом про інформацію з проханням надати всі документи щодо проведення конкурсу із визначення переможця суб'єкта господарювання для виконання функцій організації та управління рухом автобусів на регулярних міських автобусних маршрутах загального користування з використанням “GPS-системи”.

Серед всіх документів, які у відповідь на запит отримала Маріанна Собран є і журнал реєстрації подання всіх документів від підприємств, які брали участь у конкурсі − усього таких було 7. Усі вони зареєстровані в журналі, окрім, власне, фірми-переможця ПП “Автоимидж”. Позаяк останній запис у журналі від 8.08.2014-го року про те, що прийом документів закінчено, бо ж закінчився і сам конкурс.

Згідно протоколу №2 засідання конкурсного комітету від 21.08.2014-го року голова конкурсного комітету, заступник міського голови Ярослав Шафарь доповідає про те, що присутні представники ПП “Автоимидж”, які запізнилися з поданням пропозиції до встановленого строку 8.08.2014-го року, однак “їхні пропозиції були вислухані, зауважено, що вони цікаві, але потребують додаткових витрат з місцевого бюджету на встановлення обладнання, що є недоцільним у теперішній час”.

До речі, у цьому ж протоколі зазначено, що члени конкурсного комітету постановили 26.08.2014-го провести зустріч з перевізниками міських автобусних маршрутів з метою довести до їх відома інформацію щодо запропонованих конкурсних пропозицій та заслухати їх думку з даного питання. Однак копію протоколу з цієї зустрічі Маріанні Собран так і не надали, хоча в протоколі №4 від 28.08.2014-го року зазначено, що така зустріч все ж таки відбулася. Виникає питання, чи є задокументований протокол про зустріч як такий.

На цьому ж закритому засіданні конкурсного комітету 28-го серпня щодо визначення переможця конкурсу суб'єкта господарювання для виконання функцій організації та управління рухом автобусів на регулярних міських автобусних маршрутах загального користування з використанням “GPS-системи” (Протокол №4) пропозицію ПП “Автоимидж” все таки пропонує розглянути по суті поза конкурсом заступник голови конкурсного комітету Сергій Білей.

Начальник відділу транспорту пропонує розглянути пропозицію ПП “Автоимидж”, “які не встигли подати пропозицію до встановленого строку”. Пропозицію ПП “Автоимидж” виносять на голосування попри те, що заявка подана значно пізніше ніж були встановлені терміни конкурсу. Крім того, у таблиці відповідності технічних характеристик пропозицій учасників технічним умовам конкурсу інформація про ПП “Автоимидж” також відсутня. Однак переможцем згідно протоколу засідання визнають все таки ТзОВ “Ужконтроль”. Голосування: ПП “Автоимидж” – 3 голоси, ТОВ “Ужконтроль” − 3, інші ¬− нуль голосів. Оскільки при рівній кількості голосів визначальним є голос голови конкурсного комітету, то вирішальний голос отримало саме “Ужконтроль”.

Залишалося винести рішення конкурсного комітету на розгляд виконкому Ужгородської міської ради, аби останній затвердив переможця конкурсу. Натомість саме на виконкомі рішення комітету взагалі скасовують і визнають переможцем ПП “Автоимидж”.

Як тоді повідомив в.о. міського голови Віктор Щадей ПП “Автоимидж” запропонувало їм кращі умови, крім того, фірма вже працює в Мукачеві та Житомирі, а “Ужконтроль” взагалі зареєстрований тільки в лютому цього року. Незрозуміло тільки, чому питання про недавню реєстрацію ТзОВ “Ужконтроль” виникло не в момент подання фірмою документів чи розгляду її конкурсної заявки, а саме на засіданні виконкому.

Як і те, для чого взагалі було проводити конкурс, якщо виконавчий комітет в один момент скасував рішення конкурсного комітету та прийняв власну ухвалу, незважаючи на те, що подання документів від ПП “Автоимидж” відбулося із порушеннями.

Лариса Романюк, Про Захід


Про Захід