Як живеться в Ужгороді студентам-іноземцям? (ВІДЕО)

Опубліковано:





 Понад 300 студентів-іноземців, які навчалися у Луганському університеті, переїхали до Ужгорода. Місцевий виш прийняв їх.
У стислий термін викладачі змушені були складати іспити з англійської, шукати підручники та методичні матеріали іноземною мовою.
Більше знає наш кореспондент Марина Коваль.
Більшість іноземців навчаються на медичному факультеті Ужгородського університету.

20-річний Келвін приїхав до України аж із Нігерії. Два роки вчився в Луганську.
“У Луганську ситуація загострилася, була критичною, небезпечною для нас, була загроза життю, тож я вирішив продовжити навчання в іншому місті”, – розповів студент медичного факультету УжНУ Келвін Іксел.
Студенти обрали Ужгород аж за 2 тисячі кілометрів від Луганська, подалі від воєнних дій.
Університет погодився прийняти їх на навчання. Однак, пільговим житлом у гуртожитку не забезпечив, кімнати розподілили ще влітку, до приїзду іноземців.
Студенти винаймають квартири. Поки не нарікають.

“Мені тут дуже подобаються люди. Ніякого поганого ставлення немає, всі люди хороші, добре ставляться до нас. Я сам хотів учитися в Україні, тому що Україна зараз медичне навчання – це дуже популярно”, – розповів студент 2 курсу медичного факультету УжНУ Пронавша Інділія.
На навчання у місто приїхали понад 300 студентів із екзотичних країн.

“Основний контингент студентів з Індії, також є декілька студентів із Бангладешу, потому студенти із Єгипту, Гани, Нігерії, Камеруну та Мальдівів”, – пояснив виконувач обов'язків проректора УжНУ Мирослава Лендєл.
Заняття проводять англійською мовою. Викладачі у стислі терміни, буквально за місяць, перекладали лекції і методичні матеріали, “підтягували” мову.
Викладачі вірять, що приїзд іноземних студентів підніме рейтинг університету й покращить умови навчання.

“З одного боку це збільшення потенціалу для власного росту, є певні надбавки до зарплати і третій плюс, який ми лише чекаємо, що зароблені гроші університет буде надалі вкладувати в наші лабораторії, приміщення”, – заявив заступник декана медичного факультету УжНУ Сергій Цяпець.
Такої кількості студентів з-за кордону тут не очікували, але викладачі запевняють, що впораються.

ВІДЕО – ТУТ

Марина Коваль. Юрій Ковальов. “Інтер”.


Про Захід